Sutaupyti bandantys vairuotojai yra priversti stebėti skirtingų degalinių švieslentes: kainos jose kartais gerokai skiriasi. Tuo tarpu jonaviečiai jau ne vienus metus pirštu baksnoja į jiems matomą nemalonią tendenciją: jų teigimu, kuras Jonavoje - nuolat brangesnis nei aplinkiniuose miestuose. Dėl to apmaudo neslepia ir jonavietis Linas, dvejojantis, ar skirtingos degalų kainos skirtinguose miestuose - norma.

,,Esu daug važinėjantis vairuotojas. Matau, kiek kuras kainuoja kituose miestuose. Kaune, Ukmergėje - jis visad pigesnis nei pas mus. Nesuprantu, kodėl taip yra. Ar Jonava - turčių kraštas? Nori nenori kyla mintys, kad čia gali būti ir degalinių susitarimų... Būtų gerai, jei pasidomėtumėt tuo ", - savo mintis išdėstė į redakciją paskambinęs vyras. 

Dar vasarą klausimai dėl kuro kainų Jonavoje buvo perduoti šiems degalinių tinklams: ,,Emsi", ,,Viada", ,,Baltic Petroleum" bei ,,Circle K Lietuva". Vienos jų atsakymus atsiuntė iškart, kitų - reikėjo palaukti, trečios jų nepateikė. 

Tuomet gautuose atsakymuose pabrėžta, kad tokią situaciją lemia daug faktorių: konkurencinė aplinka, degalinių turimų naftos produktų likučių savikainos, apyvartumas, logistikos sąnaudos, investicijos į degalinių infrastruktūrą ir pan. (plačiau skaitykite čia).

Šįkart portalas jonavoszinios.lt kreipėsi ir į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą, kuri pabrėžė, kad vien paslaugų ar prekių kainų skirtinguose regionuose skirtumai neleidžia įtarti esant draudžiamam susitarimui tarp konkurentų. 

,,Skirtinguose regionuose degalų kainos gali skirtis dėl įvairių objektyvių priežasčių: bendrovių taikomos kainodaros, tam tikrame regione esančios konkurencinės aplinkos, taip pat konkrečių konkurentų veiksmų, pavyzdžiui, paskelbtų nuolaidų degalams", - nurodė taryba.

Pasiteiravus, ar pastaroji yra gavusi klausimų dėl kuro kainų Lietuvoje, pateiktas teigiamas atsakymas. 

,,Konkurencijos taryba gauna užklausas tiek apie degalų, tiek apie kitų prekių ir paslaugų kainas ir tą informaciją kiekvienu atveju analizuoja individualiai, vertindama, ar turimi duomenys leidžia įtarti galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimą. Atkreipiame jūsų dėmesį, kad kainų pokyčiai ne visada suteikia institucijai pagrindą įtarti galimą pažeidimą.

Informaciją apie vykdomus tyrimus institucija skelbia savo interneto svetainėje, tačiau plačiau tyrimų nekomentuoja, kad nebūtų pakenkta jų eigai", - teigė taryba.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: