Kelyje Jonava - Kaunas, Karmėlavoje, jau ne vienerius metus veikia šviesoforai, kurių dėka turėtų būti apribojama greičio  viršijimo galimybė - paprastai sakant, jei vairuotojas artėdamas link įrenginio važiuoja neleistinu greičiu, šviesofore užsidega raudona šviesa, kas turėtų pažeidėją priversti sustoti. Visgi, nuolat minėta atkarpa važiuojantys vairuotojai pastebi, kad pažeidėjams tokia sistema - nė motais: kol šviesoforas sureaguoja į jų automobilius, šie sugeba pravažiuoti ir tuomet sustoti priversti gale jų važiavę asmenys. Būtent dėl to į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi ir skaitytojas Linas.

Abejoja efektyvumu

,,Kiekvieną dieną važiuoju į Kauną iš Jonavos ir Karmėlavoje galiu stebėti kasdienines, mano galva, neteisingas ir pykdančias situacijas - raudoną šviesoforą ,,uždegantys "vairuotojai be vargo ir neretai net dar neužsidegus raudonai šviesai, pravažiuoja, o pagal taisykles važiuojantys žmonės turi stoti, laukti ir gaišti savo laiką.

Kaip suprantu, prieš šviesoforą stovi greičio fiksavimo įrenginys ir jis sureaguoja į pažeidėją. Kai greitis yra viršijamas, persijungia raudona šviesa. Atrodo, kad sistema ,,protinga", bet raudona šviesa persijungia per vėlai. Ar nebūtų teisinga sureguliuoti įrenginius taip, kad raudonas šviesoforo signalas užsidegtų pačiam pažeidėjui dar nespėjus pravažiuoti? 

Taip pat mačiau, kad ant šviesoforų įrengtos vaizdo  kameros. Kokią funkciją jos atlieka? Gal jos galėtų fiksuoti arba jau fiksuoja automobilius, kurie persijungiant šviesoforo signalui ne stabdo, o dar ir padidina greitį?

Man įdomu, ar apie visą tai ką aprašiau žino už įrenginį atsakingos institucijos?", - teiravosi jonavietis.

Stebės situaciją

Aptartas kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Susisiekus su ja paaiškinta, kad Karmėlavos išmanieji šviesoforai įrengti pagal parengtą projektą ir gamintojo nustatytus veikimo principus.

,,Šviesoforas turi radarą, kuris siunčia signalą į kontrolerį ir išjungia žalią šviesą: šios proceso dalies koreguoti be gamintoji nėra galimybės. Todėl stebėsime situaciją ir prireikus kreipsimės į gamintoją dėl minėtos problemos sprendimo", - teigė LAKD.

Numerių nefiksuoja

Kalbant apie skaitytojo paminėtas vaizdo kameras, LAKD atkreipė dėmesį, kad jos yra videodavikliai, kurie skirti šviesoforo sistemos valdymui – jos neskirtos ir negeba fiksuoti transporto priemonių numerių.

 Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: