Gatvė tiesiog nebeturi vietos lopams

Šios gatvės gyventojai, atsiuntę ir nuotrauką, teigia, kad ji, esanti vaizdingoje ir lankomoje teritorijoje, tikrai nepuošia miesto. Pasak jonaviečių, jie pastebi, kad metai iš metų lopoma gatvė tiesiog nebeturi vietos lopams - net darbininkai, atvykę ją lopyti, suka galvas, kaip „užkamšyti“ skyles, užlieti naujus lopus, nes vientisos gatvės tiesiog nebeliko – ji jau tapusi užlopytų duobių gatve.

Tvenkinio gatvės gyventojai stebisi - kodėl yra skiriamas toks menkas dėmesys jonaviečių lankomai ir pamėgtai teritorijai, nors tai ir yra miesto pakraštys? Nejau tvarkomas tik miesto centras, o kas yra tolėliau – pamirštama?

Savivaldybės atsakymas nedžiugina

Kaip atsako Jonavos r. savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas  Evaldas Utyra, gatvės ir kiemai Jonavos rajone tvarkomi pagal savivaldybės tarybos patvirtintus metinius planus ir skiriamą finansavimą.

„Šiemet buvo patvirtinti vietinės reikšmės kelių remonto prioritetiniai sąrašai, kurie paskelbti viešai svetainėje jonava.lt  ČIA.  Šiame sąraše nėra Tvenkinio gatvės, tačiau planuojamos tvarkyti didžiosios miesto gatvės, o taip pat šiemet numatytas Kriaušių gatvės kapitalinis remontas.

Labai norėtųsi, kad visos gatvės rajone būtų idealiai tvarkingos, tačiau visų iš karto sutvarkyti nėra finansinių galimybių, todėl tarybos nariai tvirtina prioritetinius sąrašus“, - atsakyme į gyventojų klausimus rašo E. Utyra.  

Nevykdomi ar pamiršti seni pažadai?

Gyventojai pasakoja, kad Tvenkinio gatvės remontui, prieš kelis metus, buvo surinkti ir keli šimtai jonaviečių parašų dėl jos asfaltavimo. Taip pat, anot gyventojų, iš Susisiekimo ministerijos, kuomet jai vadovavo Rimantas Sinkevičius, buvo gautas ir finansavimas, o iš tuometinio mero Eugenijaus Sabučio gautas pažadas gatvę asfaltuoti. Tačiau, kaip kalba Tvenkinio gatvės gyventojai, pažadai nėra įvykdyti, skirtos lėšos nežinia kur panaudotos.

Buvęs meras nepamiršo, bet stebisi gyventojų teiginiais

Eugenijus Sabutis laikinuoju Jonavos rajono savivaldybės meru buvo nuo 2016 m. gruodžio mėn. iki 2017 m. gegužės mėn. Pokalbių su gyventojais nepamiršo, tačiau stebisi jų teiginiais.   

„Tvenkinio gatvė man yra puikiai žinoma, nes pats gyvenu visai netoliese. Puikiai atsimenu, kad man būnant meru, į priėmimą buvo atėjęs vienas Tvenkinio gatvės gyventojas, kuris teiravosi dėl galimybės būtent gatvę ne remontuoti, o iš naujo išasfaltuoti, t.y. renovuoti. Šiandien jau nepamenu, ar jis su savimi atnešė Tvenkinio gatvės gyventojų parašus, tačiau pamenu, kad sakė, jog Susisiekimo ministerija buvo numačiusi finansavimą šios gatvės asfaltavimui. Ir tada, ir dabar galiu pasakyti, kad kelia nuostabą tokie gyventojo teiginiai, nes Susisiekimo ministerija nenumato savo biudžete ATSKIRO finansavimo konkrečioms savivaldybės pavaldume esančioms vietinės reikšmės gatvėms – o būtent tokia Tvenkinio gatvė ir yra, todėl manau, kad gyventojo teiginys, kad „pažadai nėra įvykdyti, skirtos lėšos nežinia kur panaudotos“ yra nekorektiškas, nes dar kartą galiu pakartoti, kad ministerija nefinansuoja atskirų savivaldybei priklausančių gatvių asfaltavimo nei Jonavoje, nei bet kuriame kitame mieste“, - savo atsakyme rašo buvęs Jonavos r. savivaldybės meras, dabartinis LR Seimo narys Eugenijus Sabutis.

E. Sabutis mano, kad galimai gyventojas tiesiog neteisingai interpretavo Susisiekimo ministerijos teiginius. Anot Seimo nario, Ministerija turi gatves ir kelius, kurie priklauso jai ir ji tvarko jas iš savo biudžeto (magistralės, tarpmiestiniai keliai, nemaža dalis žvyrkelių ir pan.), o savivaldybėms finansavimas yra skiriamas iš kelių plėtros ir priežiūros programos finansavimo ir jau pačios savivaldybės tarybų sprendimais įformina savo metinius (ar kelių metų) planus, kokias gatves remontuoti ar renovuoti.

„Negalėjau pažadėti ir nepažadėjau“

Parlamentaras teigia, kad nežadėjo to, kas būtų pripažinta kaip įgaliojimų viršijimas.

„Taip pat galiu užtikrintai pasakyti, jog negalėjau pažadėti ir nepažadėjau gyventojui asfaltuoti būtent Tvenkinio gatvės, nes tai būtų mero kompetencijų ir įgaliojimų viršijimas. Merui, kaip ir bet kuriam kitam pareigūnui yra privalomi savivaldybės tarybos sprendimai ir jis neturi teisės jų nei apeiti, nei nepaisyti. Kadangi su visais žmonėmis bendrauju mandagiai ir korektiškai, galiu tik įsivaizduoti, kad gyventojas neišgirdęs griežto „NE“, greičiausiai kitaip interpretavo ir kitaip suprato mūsų pokalbio turinį.

Puikiai suprantu Tvenkinio gatvės gyventoją ir jo nuogąstavimus dėl gatvės būklės, tačiau tuo pat metu reikia suprasti ir tai, kad savivaldybės biudžeto dalis, skiriama gatvių remontui yra tokia, kokia yra, o poreikis gatvių remontui ir asfaltavimui yra labai didelis. Todėl savivaldybių tarybos ir tvirtina prioritetinius sąrašus kurias gatves ir kada remontuoti ar renovuoti“, - rašo E. Sabutis.

Buvęs ministras nedaugžodžiavo

Lietuvos susisiekimo ministru Rimantas Sinkevičius buvo 2012–2016 metais. Paklaustas, ar pamena Tvenkinio gatvės istoriją, ji nedaugžodžiavo.

„Nelabai daug ką galėčiau pasakyti, tik pamenu, kad gyventojai kėlė šį klausimą. Kaip jis buvo sprendžiamas ir kokie pažadai buvo duoti/neduoti--negaliu pasakyti. Pagal tuo metu (ir šiuo metu tai pat) tvarką Susisiekimo ministerija skiria lėšas vietinės reikšmės kelių ir gatvių tvarkymui. Konkrečiai kurią gatvę ar kelią tvarkyti sprendžia savivaldybės taryba“, - teigė Rimantas Sinkevičius.

Būtina didinti finansavimą

E. Sabučio Seimo nario kadencija prasidėjo 2020 metų lapkritį ir kaip tvirtina parlamentaras, jis nuo pat kadencijos pradžios kelia klausimą dėl finansavimo didinimo asfaltavimui.

„Nuo pirmos darbo dienos Seime stengiausi ir dėsiu visas pastangas įtikinti valdančiąją daugumą, kad reikia didinti finansavimą savivaldybių vietinių kelių programoms, žvyrkelių asfaltavimui. Šis finansavimas tiesiogiai lemia regionų patrauklumą, verslo kūrimosi ir plėtros apimtis“, - teigia E. Sabutis.

Gyventojų atsiųstoje nuotraukoje - Tvenkinio gatvė. Nuotraukos autorius - Vilmantas Peškaitis

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: