Sausio 11-osios vakaro mišias Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje ketinęs laikyti kunigas Juozas Čičirka tą vakarą net negalvojo, kad teks dalyvauti tokiame dramatiškame įvykyje, apie kurį jau rašėme šiandien čia.

Kunigas Juozas Čičirka pamatęs ir atpažinęs jau anksčiau kunigo padegimu pagarsėjusį padegėją J.D. įtarė, kad reikia jį stebėti akyliau. Įtarimai pasitvirtino.

Padegėjas, kurį laiką pastovėjęs bažnyčios viduje prie durų, atėjo arčiau altoriaus, atsisėdo ant laiptelių ir apsipylė neaiškiu skysčiu.

Kunigui Juozui Čičirkai teko nelengva užduotis. Pribėgęs prie vyriškio, kunigas spėjo išplėšti iš rankų žiebtuvėlį, nuspirti tolėliau likusias vyriškio turimas priemones. 

Teko panaudoti ir dujų balionėlį, kad apramintų įsisiautėjusį vyriškį, mat jis ketino pabėgti.  Be to, kunigui į pagalbą atėjo vienas bažnyčioje buvęs tikintysis.

Padegėjui besipriešinant sulaikymui, teko su juo susigrumti iki kol atvyks pagalbos tarnybos. Visi trys grumtynių dalyviai krito, ritosi tarp suolų, dužo stiklinės taros, į kurias padegėjas buvo pripylęs degaus skysčio. Krisdamas padegėjas prasikirto galvą į suolą, prisitaškė kraujo. Laimei, nei kunigas, nei jam padėjęs tikintysis nesusižalojo.  

Pasak kunigo J. Čičirkos, neilgai trukus atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, po kelių akimirkų ir policijos pareigūnai. Visą tą laiką padegėjas buvo tvirtai laikomas ir prispaustas, kol surakintas buvo išvilktas į policijos  automobilį ir vėliau nuvežtas į gydymo įstaigą.

Aiškėja, kad 2011 metais kunigą padegęs J.D. po incidento buvo gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, iš kurios paleistas 2017 metais. 

Kaip šiandien ryte pasakojo kunigas J. Čičirka, baimės ar nerimo nejautė nei tą vakarą, nei šiandien. Nors padegėjas ir jaunesnis, ir stambesnis bei stipresnis už kunigą, anot jo, kunigai yra Kristaus kariai, todėl tą vakarą jautė aukščiausiojo palaikymą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: