Liepos 24 d. Valstybės gynimo taryboje buvo apsvarstytas trimetis Lietuvos karinės paramos Ukrainai planas bei svarbūs klausimai dėl kariuomenės stiprinimo.„Paramos teikimas Ukrainos kariuomenei buvo ir išlieka viena prioritetinių sričių. Planuojama, kad už Ukrainai suteiktą paramą Lietuvai grąžinamos lėšos pagal Europos taikos priemonę (EPF) grįš gynybos sričiai, taip nesulėtinant nacionalinių pajėgumų plėtros ir šias lėšas nukreipiant tolesniam paramos teikimui Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministerijos suteikta parama Ukrainos kariuomenei netrukus pasieks pusę milijardo eurų: nuo ginkluotės ir technikos iki karių rengimo, gydymo ir reabilitacijos.

VGT pritarimo sulaukęs paramos Ukrainos kariuomenei planas 2024-2026 m. laikotarpiu sudarys apie 200 mln. eurų. Pagrindinės paramos kryptys – letalinių ir neletalinių priemonių pirkimas, karinis rengimas ir mokymai, finansiniai įnašai paramos fondams, karinės technikos remontas Lietuvoje ir personalo apmokymas.

VGT taip pat pritarė valstybės ginkluotos gynybos koncepcijos (VGGK) atnaujinimui, kurį paskatino saugumo situacija regione, atnaujinti NATO regioniniai gynybos planai ir poreikis pereiti į kitą kariuomenės kokybės lygmenį. Atnaujintoje koncepcijoje dėmesys ir prioritetas skiriamas esamoms karinėms grėsmėms ir nacionaliniams saugumo interesams.

Buvo aptarti ir nacionalinės divizijos steigimui būtini pajėgumų plėtros sprendimai.

KAM info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: