Vasario 17 – osios dieną Jonavos rajone esančio daugiabučio namo gyventojai socialiniuose tinkluose pradėjo dalintis nuotrauka, kurioje užfiksuotas valstybės vėliavos išniekinimas – ant daugiabučio namo kabėjusi ir nulaužta trispalvė.

„Kai iš darbo grįžau apie kokią 3 valandą ryte, tai yra naktį iš 16 į 17 d., vėliava dar kabėjo tvarkingai, vadinasi ją nulaužti galėjo jau prašvitus“, - sakė daugiabučio namo gyventojas.

Per valstybines šventes, daugiabučiuose namuose vėliavas kelia valytojos. Šiuo konkrečiu atveju – taip pat. Pasak daugiabutį prižiūrinčios moters, tą dieną ne tik vėliavą nulaužė, bet sudaužė ir smėlio, skirto takams barstyti, saugojimo dėžę.

Nors vasario 17 – ąją pagal įstatymą jau neprivaloma laikyti iškeltos vėliavos, tačiau šiame daugiabutyje vėliava, patrumpinus kotą, vėl iškelta. Vėliavos iškeltos bus iki kovo 11 dienos ant visų Jonavos rajono daugiabučių namų, prisidedant prie akcijos „Iškeltas vėliavas vasario 16 – ąją laikykime iki kovo 11“.

Pasak teisėsaugos atstovų, pasitaiko atvejų, kai valstybinių švenčių metu išniekinama Lietuvos vėliava, už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

Baudžiamojo kodekso (BK) 127 straipsnis, už valstybės simbolių išniekinimą, numato, kad asmuo, kuris viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Asmenys pastebėję panašaus pobūdžio veikas gali kreiptis raštu arba žodžiu į teritorinį policijos komisariatą arba paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: