Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į pokyčius didmeninėje energijos rinkoje, prognozuojamą mažesnę elektros energijos rinkos kainą, 2023 m. II pusmečiui nustatė mažesnes visuomeninės elektros energijos kainos viršutines ribas buitiniams vartotojams:

• perkantiems elektros energiją iš VĮ tinklų – 16,388 ct/ kWh (su PVM), t. y. 23,97 proc. mažesnę nei 2023 m. 3-6 mėn.;
• perkantiems elektros energiją iš ŽĮ tinklų – 22,264  ct/kWh (su PVM), t. y. 18,84 proc. mažesnę nei 2023 m. 3-6 mėn.​

1 pav. Visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją iš VĮ tinklų dinamika 2022 m.  I pusm.– 2023 m. II pusm. Kainos viršutinės ribos 2022 m. II pusm. ir 2023 m. I pusm. nurodytos su taikomomis papildomų dedamųjų tiekimo veiklai ir technologinėms reikmėms kompensacijomis.

1pav..png

2 pav. Visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją iš ŽĮ tinklų dinamika 2022 m. I pusm. – 2023 m. II pusm. Kainos viršutinės ribos 2022 m. II pusm. ir 2023 m. I pusm. nurodytos su taikomomis papildomų dedamųjų tiekimo veiklai ir technologinėms reikmėms kompensacijomis.
2 pav..png
Visuomeninės kainos viršutinė riba taikoma tik buitiniams vartotojams, kurie yra fiziniai asmenys, perkantys elektros energiją asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti (pvz., individualiems gyvenamiesiems namams, šių namų valdoje esantiems statiniams, daugiabučio ar bendrabučio tipo gyvenamųjų namų butams, vasarnamiams, sodų sklypams, garažams, skirtiems asmeniniams automobiliams, ir kt.).

Iki gegužės mėn. pabaigos VERT patikrins UAB „Ignitis“ perskaičiuotus ir išdiferencijuotus elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, ar jie neviršija nustatytos kainos viršutinės ribos, nediskriminuoja atskirų vartotojų grupių, ir juos paskelbs. Nauji tarifai įsigalios nuo 2023 m. liepos 1 d.

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-05-15 posėdžio medžiaga galite čia.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: