Prieš kelis metus piktindamiesi dėl aukštų vaisių ir daržovių kainų, apie 100 tūkst. šalies gyventojų pareiškė ketinimus tris dienas boikotuoti prekybos tinklus, taip tikintis sumažinti produktų kainas. Tuomet prekybininkai išties skaičiavo keliais procentais kritusius pirkėjų srautus, tačiau 2016 metais skelbta aktyvių gyventojų akcija didelių rezultatų nedavė. Dabar, šių metų rugsėjo 15-ąją, Lietuvos Šeimų Sąjūdis ir Seimo narys Mindaugas Puidokas kviečia prisidėti prie prekybos tinklų boikoto akcijos. Akcijos iniciatoriai kviečia neiti į didžiuosius prekybos centrus, į kuriuos patekti galima tik turint Galimybių pasą. Tačiau tokią akciją palaiko ne visi - dalis turinčių Galimybių pasą džiaugiasi laisve.  

Neikite į prekybos tinklus bent savaitę

Mindaugo Puidoko kvietime aiškiai „ištransliuota žinutė“ – didieji prekybos tinklai, pajutę apyvartos sumažėjimą, pradės spausti Vyriausybę dėl ribojimų atšaukimo.

„Kreipiuosi į visus, kam svarbios žmogaus teisės ir demokratija - neikite į prekybos tinklus bent savaitę (dar geriau - mėnesį), pirkite viską mažose parduotuvėse ir ūkininkų turgeliuose! Tinklai patys privers vyriausybę atšaukti žmones segreguojantį (ne)galimybių pasą! Tikrai suveiks, nes panika kyla jau dabar! Drastiškai mažėja pirkėjų skaičius ir apyvarta. Finansai ir jų srautai yra Achilo kulnas, kurie rūpi valdžiai ir sistemai.  Bent minimaliai išmanantys ekonomiką ir politiką - tą puikiai žino. Kvieskite prie šio taikaus boikoto jungtis visus ir PERGALĖ bus pasiekta! Lietuvoje taps vėl gerbiamos visų žmonių teisės vienodai“, - kviečia M. Puidokas.

Lankykitės mažose parduotuvėse

Panašiu kvietimu šiandien dalinasi ir Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas Raimondas Grinevičius, ragindamas pirkti mažose, likusių lietuviško kapitalo tinklų parduotuvėse ir ignoruoti didžiuosius prekybos tinklus.

„Mes be didžiųjų prekybos tinklų išgyvensime, bet ar išgyvens jie be mūsų? Tą parodys artimiausia ateitis, tačiau vienas dalykas yra visiškai aiškus – didieji prekybos tinklai patys nesiims priemonių, kad sustabdytų neteisėtus valdžios sprendimus ir bent pabandytų apginti jiems pelną kraunančius žmones. Tarp jų yra daugybė senjorų, pensininkų, neįgalių žmonių, kurie net nežino apie juos segreguojantį „Galimybių“ pasą, todėl faktiškai yra palikti likimo valiai“- rašoma Lietuvos šeimų sąjūdžio kreipimesi.

Anot R. Grinevičiaus, ir pasiskiepiję, ir neskiepyti žmonės turi kartu stoti prieš šią neteisybę, ir tiesiog kirsti per skaudžią vietą – finansus. „Galbūt tai privers Maxima, Rimi, Iki, Lidl – užsienio kapitalo įmones pradėti galvoti apie tai, iš ko gi jos išgyvena – ar iš valdančiųjų malonės, ar vis tik iš tų žmonių, kuriuos jos šiandien atstūmė, sunešamų lėšų.“

Vieni skatina boikotuoti, kiti džiaugiasi laisve

Nuo rugsėjo 13-osios, kuomet įsigaliojo draudimas neturintiesiems galimybių paso lankytis nebūtinųjų prekių parduotuvėse, dideliuose prekybos centruose, turgavietėse (kai plotas viršija 1,5 tūkst. kv. metrų), grožio paslaugų gavimas, lankymasis sporto klubuose ar dalyvavimas renginiuose, į kuriuos susirenka daugiau nei 500 žmonių, turintiems galimybių pasą atvėrė naujas galimybes.

Nemaža dalis paslaugų vartotojų džiaugiasi ištuštėjusiais prekybos centrais, sumažėjusiomis eilėmis, sutaupytu laiku apsiperkant, galimybe nedėvėti veido apsaugos priemonių patalpose.

Internautai dalinasi įžvalgomis, kad Galimybių pasas ne tik „paprastas popierėlis“, tai įrodymas, jog pasiskiepiję žmonės saugo ne tik save, bet ir aplinkinius, mažina riziką užsikrėsti ir susirgti sunkia Covid – 19 forma.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: