VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras (VLC) pernai vykdė projektą „Mes visi įdomūs ir reikalingi“, kuris pratęstas ir šiemet. „Užgriuvusi“ koronaviruso pandemija drastiškai pakoregavo projekto įgyvendinimo planus, tačiau, nepaisant sunkumų ir iššūkių – pasiekta finišo tiesioji: dienos šviesą išvydo finalinė įgyvendinamo projekto Bendruomenių daina „Kol kartu“ (Muzika: Linas Adomaitis, Gytis Paškevičius. Žodžiai: Paulius Žlabys).

Projektas pareikalavo daugiau pastangų

Dar praeitais metais išpopuliarėjęs projektas, šiemet sėkmingai buvo tęsiamas, tačiau pareikalavo daugiau pastangų.

„Šio projekto įgyvendinimas tapo dideliu iššūkiu, nes kai mes jį rašėm, vylėmės, kad karantino beveik nebus arba jis bus ne toks griežtas ir galėsim dalį veiklų įgyvendinti beveik taip pat, kaip ir pirmojo projekto metu. Tai yra, kaip ir pernai metais – daug aktyvaus bendravimo, daug skirtingų amžiaus grupių įtraukties, bet tie visi ribojimai dėl karantino, su kuriais mes susidūrėm šiemet, pakoregavo planus, tad reikėjo priimti greitus sprendimus. Pradėjom mažinti užsiėmimų dalyvių skaičių, tačiau bandėm išlaikyti projekto formatą, stengdamosios suburti skirtingo amžiaus, išsilavinimo, profesijų žmones siūlydamos jiems įvairius užsiėmimus“, - pasakoja VLC direktorė Joana Gudžiūnienė.

Dienos šviesą išvydo Bendruomenių daina

Anot VLC vadovės, vis griežtinant karantino sąlygas, teko imtis ne tik greitų sprendimų, bet ir per trumpą laiką įgyvendinti suplanuotus užmojus, kuriems „koją kišo“ įvairios su pandemija susijusios baimės, ir, žinoma, karantino ribojimai.

„Vėliau, dar sugriežtinus karantino sąlygas ir leidus dirbti tik po du asmenis, sumanėm įrašyti bendruomenės dainą, kurią garso įrašų studijoje teko įrašinėti po vieną, su dideliais tarpais.

Įtampos ir baimių buvo nemažai, tačiau projekto finalinę dainą įrašėm, o video vaizdus kiekviena šeima filmavosi atskirai iš namų ar kitų erdvių. Profesionalai „lipdė“ vaizdus, kad finalinė daina išvystų dienos šviesą.

Iki to griežtojo karantino buvo itin karštas laikotarpis, buvo mažai laiko, bet džiaugiuosi, kad prie finalinės dainos noriai prisidėjo ir tos bendruomenės, kurios į projektą prisijungė paskutinę minutę – tai ir miesto vadovas Mindaugas Sinkevičius su šeima, ir jo pavaduotoja Birutė Gailienė, Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebonas – kun. dek. Virginijus Birjotas, ir Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai, policija, Covid-19 mobilaus Jonavos patikros punkto medikės bei kiti“, - kalba Joana Gudžiūnienė.

Anot VLC vadovės, dienos šviesą išvydusi Bendruomenių daina kviečia bendrystei, yra drąsinanti, raginanti eiti pirmyn ir turbūt pagrindinė jos žinutė, kad projektas kitais metais būtų vykdomas ir trečiąjį kartą.

Projekto „Mes visi įdomūs ir reikalingi - 1“ veiklos

Per šiuos, kad ir sunkius metus, buvo įvykdyta nemažai veiklų ir užsiėmimų.

Jonavos globos namuose senjorams vyko Judesio užsiėmimai. Mokiniai ir darželinukai, edukaciniame užsiėmime, supažindinti su neregių pasauliu.  Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje "Jonavos Viltis" vykdyti Afrikos būgnų užsiėmimai. Jonavos bendruomenei pasiūlyti praktiniai patyriminiai užsiėmimai, paremti Smėlio ir Pasakų terapijos technikomis. Neįgaliesiems, jų artimiesiems bei miesto ir rajono bendruomenei buvo vykdomi neuroedukacijos užsiėmimai, taipogi vokalo užsiėmimai, ko pasekoje, įrašytos dvi dainos: jau minėta „Kol kartu“ ir  sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Jonavos Viltis" daina ,,Baltas rytas" (Muz. Rositos Čivilytės. Žodžiai: Rositos Čivilytės, Rūtos Lukoševičiūtės).

VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras įgyvendindamas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įvykdė projektą „Mes visi įdomūs ir reikalingi-1“.

Projekto finansavimo šaltinis – LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Taip pat skaitykite: