Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė gyvūnų augintinių veisėjų bei augintinių viešbučių reitingavimo projektą, su kuriuo susipažinti ir pateikti savo pasiūlymus bei pastabas gali visi norintys. Savanoriškas gyvūnų augintinių sveikatos ir gerovės vertinimas, tikimasi skatins gyvūnų augintinių veisimo vietose ir gyvūnų augintinių viešbučiuose taikyti dar aukštesnius gyvūnų gerovės standartus gyvūnams augintiniams, o gyvūnų savininkams bei ketinantiems įsigyti gyvūną padės patikimiau pasirinkti gyvūnų augintinių veisėjus ir viešbučius, atitinkančius jų lūkesčius. 

Projekto rengimo etape buvo konsultuojamasi ir bendradarbiaujama su socialiniais partneriais – gyvūnų augintinių veisėjus vienijančiomis visuomeninėmis organizacijomis, gyvūnų globėjais, gyvūnų laikino apgyvendinimo paslaugas teikiančiais subjektais ir valstybinių, mokslo institucijų darbuotojais. 

„Nors dalyvavimas šioje reitingavimo sistemoje savanoriškas, tikimės, kad tie augintinių veisėjai bei viešbučiai, kuriems svarbi jų reputacija, sutiks šią idėją palankiai ir stengsis gauti aukščiausią gyvūnų gerovės laikymosi įvertinimo balą. O gyvūnų mylėtojams, vien jau ženklas, kad yra dalyvaujama reitingavime, bus aiški indikacija, kad gyvūnų veisėjas ar viešbutis į gyvūnų gerovę žiūri atsakingai, vykdo legalią veiklą, bendradarbiauja su priežiūros institucija, nebijo būti patikrintas, atitinka aiškiai nustatytus gyvūnų gerovės laikymosi kriterijus“, - pasakojo VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Veisėjų ir viešbučių reitingavimo vertinimui planuojama naudoti balus, kurie reikštų, jog veisėjas ar viešbutis jau atitinka aukštesnius standartus nei privalomi teisės aktuose. Vertinimo kriterijuose yra numatyta vertinti ne tik kaip yra laikomasi esminių gyvūnų priežiūros reikalavimų tokių kaip papildoma vakcinacija, suteikiamas papildomas plotas judėjimui, tačiau ir tai kaip yra rūpinamasi gyvūnų užimtumu, socializacija, kiek dėmesio jie gauna iš prižiūrinčių darbuotojų. Įstaiga, dalyvaujanti reitingavime bus paženklinta specialiu VMVT lipduku, kuriame atsispindės suteiktas balas.  

VMVT kviečia susipažinti su projektu Teisės aktų informacinėje sistemoje ir pateikti pasiūlymus. 

VMVT info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: