Darbas vasaros metu Lietuvos magistraliniuose keliuose „Kelių priežiūros“ darbuotojams tampa itin pavojingas, todėl bendrovė ragina vairuotojus laikytis greičio režimo bei atidžiai stebėti kelio ženklus. Pirmadienio popietę kelyje Vilnius-Kaunas įvykusi nelaimė, kuomet buvo įvažiuota į kelyje žolę pjovusį traktorių – tik viena iš vis pasitaikančių tragiškų avarijų. Šįkart gyvybes išgelbėjo vos prieš metus „Kelių priežiūros“ nupirktas mobilus smūgio slopintuvas. 

Bendrovė skelbia, kad darbuotojų, ypač dirbančiųjų keliuose, sveikata ir saugumas yra vienas iš svarbiausių įmonės prioritetų. Siekiant užtikrinti darbuotojų saugumą, dar pernai įsigyta nauja saugumo priemonė – mobilus smūgio slopintuvas, kuris kabinamas prie sunkiosios technikos ir atlieka skydo funkciją. Ši priemonė naudojama šalies magistralėse, kur galioja didžiausias leistinas greitis. Ji avarijos metu sugeria smūgį – tuo, deja, bendrovės darbuotojams teko įsitikinti šią savaitę.           

A1 kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda (67 km.), birželio 26-ąją, mechanizuotu būdu „Kelių priežiūros“ darbuotojai atliko magistralinio kelio skiriamosios juostos šienavimo darbus. Traktorių iš paskos lydėjo sunkvežimis su minėtu mobiliu smūgio slopintuvu. Atvažiuojantis eismo dalyvis, galimai nepasirinkęs saugaus greičio ir praradęs budrumą, nespėjo persirikiuoti į pirmą eismo juostą ir atsitrenkė į smūgio slopintuvą.

Avarijos metu žmonės nenukentėjo. Įvykio metu apgadintas eismo dalyvio ir įmonės turtas (smūgio slopintuvas – nepataisomai). Visoms aplinkybėms nustatyti šiuo metu vyksta tarnybų tyrimas.    

Pasak „Kelių priežiūros“ atstovų, greitis yra saugumo kelyje priešas. Padėtis keliuose ir eismo įvykių statistika nėra džiuginanti. Keliuose dirbantys „Kelių priežiūros“ ekipažai imasi įvairiausių saugos ir darbo tvarkos priemonių: statomi perspėjantys kelių darbo ženklai, greičio ribojimo ženklai, specialūs atitvarai, šviesų signalai, dėvima ryški bei šviesą atspindinti apranga ir kt.                    

Nuolat bendradarbiaujama su Lietuvos automobilių kelių direkcija, Lietuvos policija: rengiamos bendros akcijos siekiant didesnio vairavimo raštingumo bei saugumo keliuose.      

Pasak bendrovės atstovų, Europoje plačiai naudojami smūgio slopintuvai jau pateisino ir „Kelių priežiūros“ lūkesčius. Siekiant nuo sužalojimų apsaugoti tiek darbuotojus, tiek eismo dalyvius, šių skydų bus įsigyjama daugiau.

„Kelių priežiūros“ atstovai dar kartą kreipiasi į visus vairuotojus su kvietimu ir raginimu laikytis kelių eismo taisyklių, vadovautis kelio ženklais bei laikytis leistino greičio, gerbti eismo dalyvius bei kelyje dirbančius darbuotojus.

„Kelių priežiūros“ inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: