Kai kuriose žinomų prokremliškų veikėjų, taip pat ir fiktyviose paskyrose socialiniuose tinkluose yra dalinamasi propagandiniais Rusijos režimo naratyvais, kuriama ir skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija. Be kita ko, reiškiamas nepritarimas rusiškų televizijos kanalų blokavimui, jautriai reaguojama į sankcijas Rusijos bankams.
Vis dėlto pastebėtina, kad kai kuriais atvejais vengiama viešai teisinti Rusijos agresiją prieš Ukrainą, ypač - taikius jos gyventojus, tikėtina - nuogąstaujant dėl galimos itin neigiamos Lietuvos visuomenės reakcijos.
Drauge fiksuojami mėginimai sistemingai skleisti neigiamą informaciją apie karo pabėgėlius iš Ukrainos ir supriešinti juos su Lietuvos gyventojais.
2014 m. prasidėjęs karas Donbase buvo iššaukęs tam tikrą Kremliaus agresiją remiančių Lietuvos gyventojų veiklos suaktyvėjimą ir bandymus nuo diskusijų socialiniuose tinkluose pereiti prie organizacijų kūrimo ir akcijų organizavimo.
2022 m., Rusijai įsiveržus į Ukrainą, tokių tendencijų kol kas nepastebima, tačiau neatmestina, kad bandymų organizuotis artėjant gegužės 9-ąjai ir vadinamajai "pergalės dienai" gali atsirasti, nes kai kuriose kitose Europos Sąjungos valstybėse prokremliškų pažiūrų asmenys jau rengia gana dideles Rusijos karinės agresijos Ukrainoje paramos akcijas.
Beveik neabejotina, kad, kaip ir kiekvienais metais, Rusijos federacijos diplomatai ir su jais bendradarbiaujantys Rusijos tėvynainių atstovai surengs šios dienos paminėjimo renginius įvairiuose Lietuvos miestuose esančiose sovietų karių kapinėse. Neatmestina, kad šių renginių metu gali pasitaikyti provokacijų ar smurtinių incidentų.
VSD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: