Vykdydama Alternatyviųjų degalų įstatymo laikymosi kontrolę savo srityje, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) prižiūri, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse būtų prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už tai, kad UAB „Viada LT“ prekiavo dyzelinu, kurio kiekviename litre buvo mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų, VVTAT bendrovei skyrė 50 tūkst. eurų baudą. 

UAB „Viada LT“ degalinėje Tauragėje patikrinimo metu buvo atrinktas dyzelino bandinys kokybės rodiklių ištyrimui. Atlikus bandinyje esančio biopriedo tyrimą Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizikinių ir technologijos mokslų centro Vilniaus Radiocarbon laboratorijoje, nustatyta, kad biopriedo (biogeninės kilmės anglies) kiekis yra 2,52± 0,04 proc. Tai neatitinka reikalavimo, kad kiekviename dyzelino litre būtų ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų, skaičiuojant pagal bendrą degalų ir biodegalų mišinio energinę vertę.

UAB „Viada LT“ atlikus papildomą tyrimą nepriklausomoje laboratorijoje Nyderlanduose, nustatyta, kad biopriedo kiekis dyzelino bandinyje yra mažesnis negu 3 proc.

Įvertinusi pažeidimo pavojingumą, trukmę, lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, VVTAT už Alternatyviųjų degalų įstatymo 16 straipsnio 6 dalies pažeidimą UAB „Viada LT“ skyrė 50 tūkst. eurų baudą.

Nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. 

VVTAT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: