Kaip žinia, nuo liepos 1 d. Lietuvoje nebegalima prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir naudoti jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra kvapiųjų medžiagų. Išimtis taikoma tik tabako kvapui ir skoniui.

Tabako, bet ne tabako skonio?

Jau esame rašę, kad nepaisant to, jonaviečiai portalui jonavoszinios.lt buvo pranešę, kad įstatymo galimai laikosi ne visi verslininkai - anot jų, nors ant įsigyto gaminio nurodyta, jog jis yra tabako skonio, šalia jo juntamas ir papildomas aromatas (plačiau skaitykite čia).

Kaip tuomet, dar rugpjūčio mėnesio pradžioje, teigė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, reaguodama į gautus vartotojų pranešimus bei savo iniciatyva, VVTAT atliko patikrinimus įvairiose el. cigarečių prekybos vietose ir atrinko bandinius.

,,Kaip ir minite, ant dabar parduodamų el. cigarečių pakuočių nėra nurodytas draudžiamas kvapas ar skonis. Taigi, akivaizdžių pažeidimų kol kas nebuvo nustatyta ir sankcijos pardavėjams nebuvo pritaikytos.

Tarnyba akcentuoja, kad atrinkti bandiniai toliau bus tiriami laboratorijoje, siekiant nustatyti, ar sudėtyje yra uždraustos medžiagos, kurios ant pakuotės nenurodytos.

Tokie tyrimai Lietuvoje nebuvo atliekami. Todėl rezultatų gavimas gali užtrukti, nes ieškoma laboratorijų ir būdų tyrimų atlikimui",- aiškino VVTAT.

Rezultatai - lapkričio mėnesį

Ar tyrimų rezultatai jau gauti?

Šiandien atsiųstame atsakyme VVTAT akcentavo, kad kreipėsi į Danijos, Lenkijos, Prancūzijos laboratorijas bei pateikė užklausas visų ES šalių rinkos priežiūros ryšių palaikymo tarnyboms. Į užklausas apie galimybę atlikti el. cigarečių kvapų tyrimus atsiliepė viena Danijos laboratorija, kuri pasiūlė atlikti kvapų nustatymo  testą. Į laboratoriją yra išsiųsta 16 skirtingų pavadinimų (trijų populiariausių prekių ženklų) elektroninių cigarečių.

,,Rezultatus planuojama gauti iki lapkričio mėnesio", - nurodė VVTAT.

Taip pat primenama, kad 2022 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais VVTAT atliko 20 patikrinimų visoje Lietuvoje, pagrindinėse el. cigarečių platinimo vietose (parduotuvėse bei degalinėse). Atrinkti 28 mėginiai tolesniam vertinimui ir tyrimui iš dažniausiai pasitaikančių prekės ženklų (Whoop, Salt, Abar). Vilniaus ir Klaipėdos regionuose specialistai atliko 15 bandymų įsigyti draudžiamų gaminių „slapto pirkėjo“ metodu. Nė vienas bandymas nepasitvirtino (draudžiami gaminiai nebuvo parduoti).

Surašytos baudos

Patikrinimų metu buvo nustatyti pažeidimai dėl Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 94 straipsnio (aut. past. Lietuvos Respublikoje parduoti skirtų elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių ženklinimo reikalavimai) reikalavimų.

Išnagrinėta 10 bylų. Bendrovėms už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 94 straipsnio reikalavimų pažeidimus skirtos sankcijos nuo 750 eur iki 1500 eur.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: