Kovo 18-tą dieną Panerio pradinės mokyklos trečiokai dalyvavo renginyje „Rūšiuoti smagu“, skirtame Žemės dienai paminėti. Susitikę Ramybės skvere visi griebė šiukšlių maišus, užsimovė pirštines ir leidosi į ekspediciją vardan gražesnės Jonavos!

Sutvarkę aplinką, vaikai mokėsi rūšiuoti metant surinktas šiukšles į atitinkamus konteinerius. Vėliau trečiokai galėjo praplėsti savo žinias apie rūšiavimą Jonavos kultūros centro Meno galerijoje. Įsitaisę ant sėdmaišių noriai diskutavo ir analizavo ekologines problemas. Vaikai susipažino ne tik su bendrosiomis rūšiavimo taisyklėmis, tačiau ir su Jonavos rajono šiukšlių rūšiavimo sistema.

Įgavę žinių vaikai ėmėsi kūrybinio darbo – šviestuvų gaminimo iš plastikinių butelių. Visi kūrė individualiai, todėl kiekvienas šviestuvas buvo unikalus, išskirtinis ir atspindintis savo autorių. Vaikai drąsiai dirbo su karštais klijais, eksperimentavo su skirtingais butelių dydžiais, formomis. Trečiokų darbo rezultatas tapo nuostabiu pavyzdžiu, kaip nereikalingos atliekos gali tapti stebinančiais šedevrais.  

Renginį vainikavo padėkos klasei įteikimas ir saldūs prizai vaikams. Visi šypsojosi, juokėsi, dalinosi įspūdžiais, tad ir renginio dalyviai, ir patys organizatoriai įsitikino – Rūšiuoti gali būti smagu!

Jonavos kultūros centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: