Turbūt daugelis pamena istorijas, kurias ne kartą aprašėme apie Ruklos gyventoją I.T. (Kelias jų rasite ČIA ir ČIA.). Jau daugeliui žinoma kaip apgavikė ir patikliais žmonėmis besinaudojanti moteris vėl bando „prisivilioti“ aukotojus, vėl prašo į banko sąskaitą pervesti pinigų, mat neva norinti atsisveikinti su netinkamu gyvenimo būdu ir susigrąžinti iš šeimos paimtus vaikus, kuriems nori atnaujinti kambarius. Ruklos gyventojai aptikę I.T. skelbimus Facebook grupėse su prašymu aukoti, perspėja vieni kitus nepakliūti į pinkles, mat moters gailus prašymas – melagystė.  

Graudus pagalbos prašymas

Kaip rašoma viename iš skelbimų, Ruklos gyventoja I. T. nori grįžti į pilnavertį gyvenimą, susigražinti atimtus vaikus, sutvarkyti buitį, o tam, anot moters, reikia pinigų.

Skelbime rašoma (kalba netaisyta): ,,Laba diena Na tai pradesiu nuo to jog turiu 6 vaikus dukra jau pilnamete kiti 5 mazameciai buvau iklimpus i alkoholi buvo pajimti visi vaikai tuomet atsiguleme su vyru i rebilitacija isigydem dabar siuo metu dirbu ir turiu susitvarkyti namus tam kad vaikai grystu i seima bet neturiu tam lesu tai tiesiog noriu paprasyti tokios pagalbos gal galetumet kas padovanoti 2 aukstu lovele gal kas kiek nors pinigeliu kad butu galima bent truputeli pasiremontuoti buta nes tik tuo atveju vaikai grys i seima kai bus tvarkingas butas o reikia labai nedaug susitvarkyti Prasau jusu Jezaus Kristaus vardu Amen prisideti  (nurodomas sąskaitos numeris ir vardas bei pavardė, kurio neviešinsime  – red. past.). Tikrai labai yra sunku nes turim ir uz buta skolos zinoma nedaug todel labai jusu visu prasau bukite geri padekite noriu grysti i savo pilnaverti gyvenima te Viešpats saugoja ir globoja visus AMEN".“, - rašoma Facebook grupėje iš sukurtos šeimos paskyros.

„Daug melo postuose šituose“

Rukliškės dukra, išvydusi tokį mamos skelbimą, nepatikėjo jo nuoširdumu ir atvirai atsakė, kad tai – melas.

,,Vaikai gyvena pas mane, aš esu vaikų sesuo. Manau žmones patys turi tvarkytis gyvenimą ir dirbti, o ne iš kitu žmonių ,,paramų“ prašinėt, tuo labiau, kaip paimti vaikai, niekas netrukdo išvažiuot į užsienį, užsidirbti pinigėlių ir vėl grįžti atgal, ir vėl tvarkytis gyvenimą. Aš irgi norėčiau, kad man kažkas pastoviai pinigų dykai pervestų ar dar kažką duotų, bet aš taip gyvent nenoriu ir net nebandau, nes esu ne invalidė, turiu kojas, rankas ir esu pajėgi darbui, o ne tinginiauti per dienas ar vartoti alkoholį. Darbas su vaikais, taip, yra sunkus, o ne žibutėmis kelias nuklotas. Reikėjo laiku galvoti, jog alkoholį reikia su saiku vartoti ir niekas vaiku nebūtų paėmę,  daug melo postuose šituose, bet ne mano reikalas čia jau",- atvirai pareiškė I.T. dukra.  

Perspėjimas saugotis

Ruklos gyventojai pažįstantys žinomą apgavikę puolė perspėti ir kitus žmonės, kad tai - eilinis moters pasipelnymo būdas apgaunant, prisiviliojant naujas „aukas“, mat žinoma šeima gydomojo reabilitacijos kurso nebaigė ir niekur net nebando darbintis. Tai patvirtino ir su šeima dirbantis Jonavos r. socialinių paslaugų centras.

„Dėl I. T. šeimos situacijos – taip, nepilnamečiai vaikai išimti iš šeimos ir šiuo metu 5 vaikai yra globojami pilnametės dukros šeimoje kitame rajone, o vienas 17 metų vaikinas –  globos įstaigoje. Vaikai į šeimą negrąžinti, nes šeimoje išliko vaikus auginti trukdančios priežastys (piktnaudžiavimas alkoholiu, vaikų nepriežiūra ir kt.).

Taip, Jonavos r. socialinių paslaugų centro (toliau – Centras)  darbuotojų iniciatyva, rukliškė ir jos vyras pradėjo gydytis reabilitacijos centruose (skirtinguose), už gydymą mokėjo Centras, tačiau abu tėvai nebaigė gydymo ir savavališkai nutraukę savo gydymą reabilitacijos centruose, tad teigti, kad šeima išsigydė nuo priklausomybių negalima.

Moteriai grįžus iš reabilitacijos Centro socialiniai darbuotojai daug dirbo, siekiant motyvuoti klientę integruotis į darbo rinką, ji buvo įdarbinta, tačiau po  mėnesio nutraukė darbo santykius. Centro duomenimis šiuo metu šeimos pragyvenimo šaltinis  - vyro darbo užmokestis (su Centro specialistų pagalba integruotas į darbo rinką) ir socialinė išmoka“, - situacija detalizuoja Centras.

Jei ketinate kam nors aukoti, būkite atidūs ir kritiškai vertinkite, kam skiriate lėšas ar kitokią pagalbą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: