Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorei pavyko nustatyti 24 Jonavos gyventojo sukčiavimo atvejus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmams, dar gegužės 5 dieną skelbė LR prokuratūra.
 
Bylos duomenimis, kaltinamasis J. P. naudodamasis socialiniu tinklu Facebook ir viena internetine pardavimų platforma, pasiskelbė pardavinėjantis žaidimų konsolę, kompiuterines vaizdo plokštes, sausus maisto davinius, kepures. Daugiausiai sukčiavimo atvejų užfiksuota dėl tariamų žaidimų konsolės „Sony Playstation 5“ pardavimų. Iš pirkėjų gautus pinigus jonaviškis pasilikdavo sau, o pirkėjai negaudavo nei žadėtos prekės, nei susigrąžindavo jau sumokėtų pinigų.
 
Tyrimo metu nustatyta, kad neteisėtai kitų žmonių turtą pasisavinęs asmuo Facebook platformoje turėjo susikūręs keletą anketų skirtingais vardais, o daiktų, kuriuos skelbėsi parduodantis, neturėjo. Pinigus už tariamas prekes vyriškis dažniausiai gaudavo į savo bankų sąskaitas, nors yra duomenų, kad kartais pasinaudodavo savo pažįstamų sąskaitomis, jiems teigdamas, kad dėl įvairių priežasčių į savo banko sąskaitą negali gauti pavedimų.
 
Byloje nukentėjusieji pateikė civilinius ieškinius patirtai turtinei žalai atlyginti, bendra jų suma siekia beveik 12 tūkstančių eurų.
 
Anksčiau penkis kartus teistam vyrui pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnį. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. 
Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų Teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos funkcijas (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaiva Milkeraitienė, šiandien, birželio 16-ąją byla pradedama nagrinėti Jonavos teismo rūmuose.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: