Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė kartu su kolegomis iš „Geležinio Vilko“ brigados priimančiosios šalies paramos grupės, Kauno klinikų Kraujo centru ir Vokietijos brigados priešakinio valdymo elemento kariais organizavo dviejų dienų kraujo donorystės akciją.

NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės ir šiuo metu dislokuoto Vokietijos brigados priešakinio valdymo elemento kariai atliko virš 290 individualių kraujo donacijų. NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę sudaro kariai iš šešių šalių: Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Belgijos, Čekijos Respublikos ir Liuksemburgo.

„Neabejoju, kad donacijų iš NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės būtų buvę daug daugiau, jei tik turėtume daugiau laiko“, – sakė 12-osios NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos Lietuvoje vyriausiasis medicinos karininkas. „Mums teko įtraukti į donorų sąrašą tik pirmiausia užsirašiusius karius, nes savanorių buvo per daug! Visi nori dalyvauti padėdami mūsų lietuviams draugams ir partneriams ne tik užtikrindami saugumą savo buvimu, bet ir aukodami kraują“.   

Kas pusmetį vykstanti kraujo donorystė tapo NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijų tradicija: nuo pat pirmosios rotacijos 2017 metais, joje dalyvavo visos kovinės grupės rotacijos.

Visos donacijos skiriamos tiesiogiai vietiniams poreikiams: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos per dieną sunaudoja 50 kraujo dozių! Todėl, šios 290 priešakinių pajėgų kovinės grupės donacijos atliktos tik per dvi dienas yra labai laukiamos!

Medikų komanda sako: „Su kiekviena donacija mes galime atlikti tris gyvybiškai svarbias procedūras. Nuo pirmosios karių rotacijos jau turėjome gerokai daugiau nei 1000 donorų iš NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės. Iki dabar esame atlikę iki 5000 gyvybiškai svarbių procedūrų!“.

NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė Lietuvoje ne tik atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant Lietuvos ir viso NATO rytinio flango saugumą, bet ja galima pasikliauti ir, kai reikia paramos  kitose srityse.

Susumuodami šio dvi dienas trukusio kraujo donorystės renginio rezultatus, organizatoriai iš NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje konstatavo: „Mes visi esame čia tam, kad gelbėtume gyvybes.“

 NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės vado pavaduotojas Veuger‘is sveikinasi su viena iš akcijos organizatorių iš „Geležinio Vilko“ brigados priimančiosios šalies paramos grupės.

Kraujo donorystės akcijoje dalyvaujantys kariai iš įvairių šalių: Vokietijos, Nyderlandų, Lietuvos ir Belgijos (iš kairės į dešinę). 

Kraujo duoda Belgijos karys iš  NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės.

Lietuvos kariuomenės inf. ir nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: