Bene visuose namuose valgomasis yra viena svarbiausių erdvių. Jau ilgą laiką ši erdvė yra ne tik valgymo vieta, bet ir ta, kurioje susitinkame, bendraujame, dalijamės išgyvenimais, kuriame prisiminimus švęsdami. Būtent dėl šios svarbos, kurią ji turi, valgomojo erdvę labai svarbu įrengti atsakingai ir prisimenant, kad joje „virs“ gyvenimas. Todėl aptarkime, kokie 4 dalykai yra būtini ir reikalingi apsvarstyti renkantis pagrindinį šios erdvės baldą – valgomojo stalą.

Stalo dydis

Rankantis valgomojo stalą labai svarbu atrasti pusiausvyrą. Atradus ją bus galima lengvai pabrėžti valgomojo erdvės funkciją, stilių, būtent dėl to labai svarbu įsigyti stalą, kurio dydis puikiai tiks valgomajame. Modernūs valgomojo stalai puikiai pabrėš tokio stiliaus teigiamas savybes ir padės sukurti harmoniją valgomajame.

Taip pat, svarstant dydį svarbu įvertinti pačio kambario dydį ir kiek žmonių dažniausiai sėdės prie stalo. Interjero dizaineriai dažniausiai pataria palikti maždaug 1 metrą nuo stalo iki sienų, tačiau daugumoje atvejų 50 centimetrų taip pat yra optimalus sprendimas, norintiems nevaržomo judėjimo šioje erdvėje.

Stalo forma

Dažniausiai pasitaikantys ir populiariausi valgomojo stalai yra stačiakampio formos. Prie tokios formos stalo galima susodinti daugiau svečių, nei, pavyzdžiui, prie apvalaus stalo. Stačiakampio formos stalai puikiai tinka ir siauresnėse patalpose ir atvirose, moderniose erdvėse, kuriose jie atrodo stulbinamai ir sukuria neišdildomą įspūdį.

Apvalūs valgomojo stalai sukuria pokalbius skatinančią atmosferą: prie jo sėdint visi vakarienės, ar šventės dalyviai yra vienas priešais kitą, todėl galima atvirai ir nevaržomai bendrauti su visais stalo kaimynais. Be to, jie puikiai tinka apvalesnės formos valgomojo kambaryje. Profesionalai rekomenduoja tokios formos stalą rinktis tiems, kurie nori susodinti ne daugiau 6 asmenų prie bendro stalo.

Kvadrato formos valgomieji stalai puikiai tiks mažesnėse erdvėse, pavyzdžiui, tiems, kurie siekia įsirengti specialią valgymo erdvę čia pat, virtuvėje.

Medžiagos iš kurių pagamintas stalas

Renkantis stalą savo valgomajam nederėtų pamiršti ir medžiagų, iš kurių stalas pagamintas. Konkretaus „teisingo“ atsakymo į šį klausimą nėra, kiekvienas renkasi pagal savo norus. Tačiau atsakingai parinktas stalas, savo medžiagomis ir pagaminimo kokybe efektyviai ir subtiliai pabrėš valgomojo erdvės išskirtinumą. Stalai, pagaminti iš medienos dažnai padeda „užpildyti“ valgomojo erdvę, o, štai, stikliniai kaip tik suteikia laisvės, dydžio pojūtį, vizualiai padidina erdvę. Siekiantiems visiško išskirtinumo, galima rinktis ir stalus su marmuro, ar kito akmens stalviršiu (ar jo imitacija). Taip paliksite įspūdį visiems, kurie užsuks į jūsų namus.

Stalo dizainas, stilius

Siekiant vientisumo ir harmonijos, rekomenduojama rinktis tokio stiliaus stalą, kuris derės jūsų namų interjere. Labai svarbu įvertinti, koks interjeras karaliauja namuose: siekiantiems klasikos galima rinktis tamsių spalvų, prabangų stalą, o, štai, modernizmo mėgėjams rekomenduojama savęs nevaržyti ir mėginti įvairias formas ir spalvas. Taip moderni namų aplinka įkvėps kasdien.

Taigi, siekiantiems tobulo valgomojo rekomenduojame atidžiai ir atsakingai rinktis pagrindinį šios erdvės baldą – valgomojo stalą. Parinktas teisingai, jis leis mėgautis visomis gyvenimo akimirkomis, kurti naujus prisiminimus ir džiaugtis artuma savo šeimos, ar bičiulių draugijoje.

Taip pat skaitykite: