1. Krūtų implantų įvairovė šiandien gana didelė. Kuo jie iš esmės skiriasi?

 „Pagrindinis skirtumas – implanto forma. Galimi apvalūs arba anatominiai, lašo formos implantai. Statistiškai, vis daugiau moterų renkasi natūralesnę krūtinę“, – sako gyd. dr. Ernest Zacharevskij. Tačiau pacientams akivaizdūs implanto vertinimo kriterijai – pavyzdžiui, dydis ar forma – nėra vieninteliai. Plastinės chirurgijos specialistas sako, kad į konsultaciją visai nereikia ir net neverta atvykti jau apsisprendus, kokių tiksliai implantų norima – įvertinę realią situaciją ir aptarę lūkesčius bei galimybes, tai padarysite kartu su gydytoju.

 „Jūsų plastikos chirurgas parinks jums tinkamą implanto dydį ir formą, implanto projekciją, taip pat implanto paviršiaus tipą, – vardina specialistas ir priduria, kad yra ne tik įprastas, bet ir hibridinis krūtų augmentacijos būdas. – Gali būti, kad konsultacijos metu gydytojas rekomenduos specifinius, lengvesnius implantus arba hibridinį augmentacijos metodą, kai naudojami ir implantai, ir savi riebalai.“ Pasirinkto plastinės chirurgijos specialisto patirtis ir žinios čia yra itin svarbūs, mat tik profesionaliai atliktas krūtų didinimas implantais – ne tik akiai malonus vaizdas, bet ir komfortas gyvenant įprastą kasdienį gyvenimą.

 2. Ar tiesa, kad implantai kūne juda ir gali suktis? Kokiais atvejais tai įvyksta ir kaip to išvengti?

Neretai pacientės baiminasi implantų pasislinkimo ar net apsivertimo. Įspūdį paliekantį patirties bagažą sukaupęs gydytojas dr. Ernest Zacharevskij sako, kad čia itin daug priklauso nuo specialisto žinių bei individualios kiekvieno organizmo reakcijos: „Ir chirurgas, ir pacientas norėtų, kad krūtų forma po augmentacijos implantais išliktų kuo ilgiau. Bet tai priklauso nuo implanto ir organizmo reakcijos į implantą. Pavyzdžiui, jeigu susiformavo silpna kapsulė, implantas gali pasislinkti ir apsisukti. Tiesa, labai kieta kapsulė taip pat nepalanki – kapsulinė kontraktūra dažnai ženkliai deformuoja krūtinę.“ Rizikas žinoti svarbu, vis dėlto, pasirinkus srities ekspertus, prieš kiekvieną operaciją atliekami nuodugnūs tyrimai, įvertinamos kūno proporcijos, atsakingai pasveriamos rizikos, galimybės.

3. Ar yra atvejų, kai krūtų implantai nėra rekomenduojami?

Plastinės chirurgijos specialistas patvirtina – atvejų, kai krūtų augmentacija implantais nerekomenduojama, išties yra ne vienas. Rečiau tai susiję su pacientės anatomija, dažniau – su tam tikromis ligomis. „Krūtų implantai nerekomenduojami sergant autoimuninėmis ligomis, esant lėtinei infekcijai, beje, nebūtinai krūtinėje, taip pat – sergant kai kuriomis onkologinėmis ligomis“, – vardina chirurgas.

4. Apvalūs, aukšto profilio ar anatominiai, lašo formos krūtų implantai – kuo jie skiriasi ir kokius pasirinkti?

Krūtų augmentacijos implantais srityje pripažintas profesionalas primena – tinkamiausias implantas bus tas, kurį rekomenduos chirurgas po konsultacijos, kūno proporcijų (pacientės ūgio, svorio, krūtinės apimties ir natūralios krūties bazės) vertinimo. Žvelgdamas iš pacienčių lūkesčių perspektyvos, specialistas sutinka, kad aukšto profilio, apvalius implantus renkasi moterys, norinčios „matomos“ krūtinės, o tos, kurios pirmenybę teikia natūralioms linijoms, renkasi anatominius, lašo formos gaminius.

Tiesa, kalbėdamas apie dydį, gydytojas dr. Ernest Zacharevskij sako, kad nereikėtų persistengti. Visų pirma, tai neproporcingai didelė krūtinė jau seniai nebėra grožio tendencijų sąraše, o taip pat – sulig didesniu implanto tūriu, didėja ir komplikacijų tikimybė. „Tarp plastikos chirurgų yra toks posakis – kuo didesni implantai, tuo daugiau komplikacijų. Manau, svarbiausia parinkti optimalų implantą“, – siūlo specialistas ir priduria, kad neretai per dideli implantai gali būti priežastis, kodėl čiuopiamas jų kraštas.

5. Kada rekomenduojami implantai šiukščiu paviršiumi?

Šiandien novatoriškos technologijos leidžia rinktis skirtingus implantus, tiek pagal paviršių (pavyzdžiui, silikoninis arba poliuretaninis), tiek pagal užpildus (pavyzdžiui, silikonas arba borosilikato mikrosfera). Vis dėlto, daugiau klausimų pacientėms kelia būtent šiurkštus paviršius – kokiais atvejais geriau rinktis grubesnę tekstūrą? Plastinės chirurgijos specialistas sako, kad tam tikrose situacijose grubesnis paviršius paprasčiausiai lemia geresnį implanto įsitvirtinimą.

„Jeigu krūtinės audiniai labai ploni, papildomai atliekamas krūtų pakėlimas arba antrinė operacija, kurios metu šalinama kapsulė, geriau naudoti grubesnio paviršiaus implantą, – dėsto chirurgas. Jis užsimena, kad pasirinkimui įtakos turi ir implanto forma. – Ypač, jei parenkama anatominė forma, grubesnis paviršius reikalingas tam, kad susiformuotų tvirtesnė kapsulė ir implantas ilgai liktų fiksuotas savo vietoje.“

6. Implantų plyšimai – kodėl jie įvyksta ir kaip dažnai?

Plyšimai gali įvykti dėl tam tikrų išorinių veiksnių, traumų. Tačiau gydytojas dr. Ernest Zacharevskij primena: „Krūtų implantus ir krūtinės būklę reikia tikrintis kasmet, nuo trečių metų po implantacijos. Neretai po 10–15 metų, greičiausiai, pasikeitus ir pačiai krūtinės formai, reikia atlikti naują operaciją. Implantas – tai gaminys, kurio kokybė nėra amžina. Naujausias automobilis šiandien po dešimties metų jau bus automobilis su dešimties metų stažu. Neskamba optimistiškai.“ Net ir kokybiškiausių implantų kokybė sulig metais prastėja.

„Implantas yra gyvo organizmo viduje, tad jis nuolat veikiamas įvairiausių jėgų. Aišku, šių gaminių kokybė nuolat gerėja, bet pasitaiko implantų plyšimų net be išorinių fizinių veiksnių“, – dėsto chirurgas. Beje, jeigu prieš dešimtmetį įdėtus implantus delsiama keisti naujais, komplikacijų tikimybė procentais padidėja nuo 2 iki 8–10. Tai gali būti tiek surandėjimas, tiek plyšimai.

7. Ar implantams teikiama gamintojo garantija, jei taip – kur dėl jos kreiptis?

„Visiems implantams su CE ženklu teikiama gamintojo garantija, – sako chirurgas ir primena, kad yra niuansų, kuriuos svarbu žinoti tam, kad pacientės šios teisės neprarastų. – Klinikoje visada informuojame pacientes dėl krūtinės implanto garantijos sąlygų.“ Kur reikėtų kreiptis, jeigu implantas pažeidžiamas? Moderniame SV Plastic chirurgijos centre krūtų didinimo operacijas atliekantis chirurgas dr. Ernest Zacharevskij rekomenduoja visų pirma kreiptis būtent į kliniką, kurioje ir buvo atlikta krūtų augmentacija.

Sėkmingos, srities profesionalų atliktos krūtų augmentacijos rezultatas – dailios linijos, simetrija, itin natūrali arba proporcingai išraiškinga krūtinė. Maždaug po kelių mėnesių įsitempę krūties audiniai ir raumenys prisitaiko ir naujoji krūtinė įgauną natūralią formą, dydį. Norite sužinoti daugiau apie operacijos eigą, pooperacinį laikotarpį bei implantų pasirinkimus? Svarbią informaciją rasite SV Plastic interneto svetainėje, čia taip pat galėsite užduoti klausimus didelį žinių bei patirties bagažą sukaupusiam srities ekspertui.

Užsakomasis straipsnis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: