„Nyderlandų vyriausybė nusprendė tęsti dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje ir didinti į Lietuvą siunčiamų karių skaičių“, – atskleidė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris stiprėjantį šalių bendradarbiavimą antradienį aptarė su Nyderlandų ambasadore Lietuvoje Bonnie Horbach.

Ministras padėkojo už Nyderlandų sprendimą dar svariau prisidėti prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Nyderlandų kariai NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje bus dislokuojami bent iki 2024 metų pabaigos, o jų skaičius bus padidintas iki 300. Esant poreikiui, iš Nyderlandų į Lietuvą papildomai atvyks dar 50 karių.

„Esame labai dėkingi dėl tokio sprendimo. Dėkojame Nyderlandams už nuolatinį karių ir technikos dislokavimą NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje – taip siunčiama aiški žinutė Rusijai ir Baltarusijai apie NATO sąjungininkų vienybę“, – po susitikimo su B. Horbach sakė ministras A. Anušauskas.

Nyderlandai nuo 2017 metų į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje siųsdavo po 270 karių, o dabartinis mandatas baigia galioti šių metų pabaigoje. Pasak ambasadorės, naujame mandate 80 karių Lietuvai pridėta siekiant sustiprinti NATO rytinės sienos atgrasymą nuo Rusijos.

Nyderlandai prie Lietuvos saugumo užtikrinimo prisideda dalyvaujant ir NATO oro policijos misijoje bei NATO pajėgų integravimo vienete, o NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje be Nyderlandų karių šiuo metu tarnauja ir Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo bei Norvegijos kariai. Iš viso – apie 1,1 tūkst. karių.

Susitikimo metu ministras A. Anušauskas ambasadorei taip pat padėkojo už Nyderlandų pagalbą suvaldant Baltarusijos hibridinės agresijos prieš Lietuvą sukeltą nelegalios migracijos krizę bei atkreipė dėmesį į Lietuvos prašymą paremti iniciatyvą steigti Europos Sąjungos karinę mokymo misiją Ukrainoje.

KAM/ A.Pliadžio nuotrauka.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: