Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas liepos 12 d. susitiko su Graikijos gynybos ministru Nikolaosu Dendiasu bei aptarė šalių karinio bendradarbiavimo perspektyvas, regioninio saugumo ir kitus aktualius klausimus.

 

„Lietuvą ir Graikiją supa skirtingos grėsmės, tačiau vis tiek esame daug bendrų saugumo interesų turintys sąjungininkai, ginantys tas pačias vertybes, todėl norime bendradarbiauti kuo glaudžiau“, – sakė A. Anušauskas.

 

NATO viršūnių susitikimo Vilniuje paraštėse bendravę ministrai taip pat aptarė Aljanso vadovų priimtus sprendimus, regioninius gynybos planus, investicijų į gynybą didinimą ir paramą Ukrainai.

 

„Džiaugiamės, kad NATO juda į priekį, sprendimas dėl oro gynybos rotacinio modelio yra labai svarbus ir priimtas laiku. Dabar turime judėti prie jo įgyvendinimo, dirbame su sąjungininkais, kurie galėtų duoti pajėgumus. Kviečiame graikus apsvarstyti galimybę dislokuoti Lietuvoje orlaivius arba antžemines oro gynybos sistemas. Taip pat raginame teikti Ukrainai visą įmanomą paramą ir padėti jai laimėti karą.“

KAM info. 

A. Čemerkos nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: