Per pastaruosius keletą metų viešojoje erdvėje pasirodė ne viena žinia apie AB ,,Achema" priklausančioje teritorijoje fiksuotus įvykius, kuriuose nukentėjo darbuotojai (keli pavyzdžiai pateikiami  čia ir čia ). Ilgą laiką džiaugtasi, kad naujų nelaimių bendrovėje - išvengta, visgi, prieš keletą savaičių achemiečius pasiekė žinia apie tai, jog situacija galėjo ir pasikeisti.

,,Kolegos šnabždasi, kad ,,Achemoje" įvyko ne viena nelaimė, kai nukentėjo žmonės. Ar jūs ką nors apie tai žinote? Ar čia tik kalbos? O gal nutylimos didelės nelaimės?", - klausė AB ,,Achema" darbuotoju prisistatęs asmuo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau skaitytojo prašymu neskelbiami). Klausimų apie tai pateikė dar du žmonės.

Dėl to iš karto  kreiptasi į AB ,,Achema" atstovę spaudai Jolitą Macelytę. Balandžio 27-ąją jai buvo išsiųsti keli klausimai: ar tiesa, kad neseniai nukentėjo ne vienas įmonės darbuotojas? Kokiu būdu jie nukentėjo ? Kokiuose cechuose? Ar jie patyrė sunkius sužalojimus? Kas vykdo tyrimus:  pati bendrovė ar VDI (Valstybinė darbo inspekcija)?

Kadangi nuo užklausos išsiuntimo praėjo daugiau nei dvi savaitės, o per tą laiką iš bendrovės buvo gauta ir jos pačios pranešimų kitomis temomis, portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją.

Inspekcijos pasiteirauta, ar ši turi kokių duomenų apie aptartus įvykius? 

,,VDI žiniomis AB „Achemoje“ 2021 m. nustatyti 3 lengvi NA atsitikimai, o 2022 m. 2 lengvi NA. Šiuos įvykius tiria pati įmonė" - pateiktas toks atsakymas.

Sunku daryti išvadą, kad VDI minimi vykiai yra būtent tie, dėl kurių teiraujasi achemiečiai.

Nepaisant to, portalą jonavoszinios.lt šaltiniai paliudijo, kad bendrovėje buvo sudarytos ir komisijos, skirtos nelaimingiems atsitikimams ištirti bei numatyti korekcines priemones. 

Primename, kad VDI tyrimus dėl nelaimingų atsitikimų vykdo tik tada, kai sužalojimai yra rimti. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: