Nenuostabu, kad vaikščiodami Londono gatvėse sutiktumėte ne vieną tautietį. Anglija vis dar yra viena populiariausių krypčių išvykti studijuoti, dirbti. Galimybių daug, tačiau kaip ir čia, Lietuvoje, ar bet kurioje kitoje šalyje, išvykusiems tenka susidurti ir su tam tikrais iššūkiais. Lietuviai teisininkai, įkūrę advokatų kontorą ir Londone („Litkraft Solicitors“), atskleidžia, kokiais klausimais neretai tenka teikti konsultacijas lietuvių k. Taigi, toliau – apie 3 dažnas advokatų nagrinėjamas kasdienes teisines sritis, temas.

 

1. Iššūkiai būsto nuomos srityje

Bene pirmasis ir esminis trumpam ar ilgam į užsienį išvykstančiųjų klausimas – kur apsistoti? Šiandien rasti būstą optimalia kaina, patogioje lokacijoje yra nelengva užduotis. Advokatas Londone nekilnojamojo turto nuomos srityje konsultuoja įvairiausiais klausimais, pavyzdžiui, susijusiais su:

  • būsto nuomos sutartimis (sąlygos, neatitikimai, pažeidimai ir kt.);
  • nuomos užstatu arba depozitu (sąlygos, grąžinimo terminas, negrąžintas depozitas ir kt.);
  • nuomojamo būsto sąlygomis (netenkinamos sutarties sąlygos, blogos būsto būklės ieškiniai);
  • ir kt.

Rečiau, tačiau lygiai taip pat tenka susidurti su pačiais nuomininkais susijusiais klausimais, kai patys lietuviai nuomoja būstą kitiems (pavieniams asmenims ar įmonėms). Tai gali būti įvairiausios situacijos, susijusios su nekilnojamojo turto ginčais, nuomininkų iškeldinimu ar nuomos mokesčio išieškojimu.

 

2. Nesusipratimai darbo vietoje

Natūralu, kad kita, ne ką mažiau už gyvenamąją vietą aktuali tema – darbo rinka. Daugelis džiaugiasi lūkesčius išpildančiomis darbo vietomis, tačiau neišvengiama ir nesusipratimų. Nepriklausomai nuo to, kokioje srityje dirbama, iššūkiai gali būti įvairiausi. Pavyzdžiui „Litkraft Solicitors“ advokatų kontora sulaukia užklausų įvairiais su darbo teise susijusiais klausimais. Šie susiję su sąlygomis darbo vietoje – darbo užmokesčiu, nesąžiningu ar neteisėtu atleidimu ar etatų mažinimu.

 

3. Kompensacijos dėl traumų

Dar viena teisės sritis, su kuria teisininkams tenka susidurti kone kasdien – traumos ir žala sveikatai. Žinoma, į teisininkus dažniausiai kreipiamasi tada, kai susiduriama su vienokiomis ar kitokiomis problemomis. Pavyzdžiui, kai norima pateikti ieškinį dėl žalos atlyginimo. Tai gali būti traumos, susijusios su aplaidžiu požiūriu ir nesugebėjimu užtikrinti saugios aplinkos darbo vietoje, kelyje (pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų, automobilių incidentai), viešosiose vietose (miesto gatvės, parkai, žaidimų aikštelės, prekybos centrai ir pan.). Kartais tenka teikti ieškinius ir dėl, pavyzdžiui, gydymo įstaigose ar grožio salonuose atliktų procedūrų metu patirtų sužalojimų.

Kaip teigia ir patys teisininkai – pakliuvus į nepavydėtiną situaciją, nesvarbu, tai ginčas dėl būsto nuomos ar nesąžiningų sąlygų darbo vietoje, reikia nebijoti ieškoti atsakymų, konsultuotis su užsienio šalies teisinę sistemą puikiai išmanančiais teisininkais. Su teise nesusijusiems asmenims sunkiai suprantamas subtilybes ir galbūt sudėtingus terminus teisininkai paaiškins suprantamai. O jei yra poreikis – konsultaciją ir rūpimus atsakymus bei pagalbą profesionalai Anglijoje gali suteikti ir gimtąja kalba.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: