Kaip jau yra skelbta, balandžio 29-ąją, apie 15:20 val. Jonavoje, Miško gatvėje esančioje metalo supirkimo aikštelėje buvo deginama atlieka – čiužinys.

Nors 1 m² plote degusias šiukšles užgesino įmonių darbuotojai iki ugniagesių atvykimo, į šį atvejį sureagavo ir Aplinkos apsaugos departamentas, Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kurie dėl šio įvykio pradėjo administracinę teiseną dėl galimai netinkamo atliekų tvarkymo, kurio metu susidarė oro tarša. Bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir apskaičiuota žala aplinkos orui.

Šiandien dienai aiškėja daugiau detalių dėl deginto čiužinio. Žiniasklaidą pasiekė video medžiaga, kurioje užfiksuotas aptartas įvykis. Dėl asmens duomenų apsaugos gautą video medžiagą teko sutrumpinti, tačiau ir trumpame siužete aiškiai matyti, jog atliekų degintojai galimai ketino atsikratyti ir daugiau čiužinių juos deginant. Šalia deginto čiužinio, metalo supirkimo aikštelėje sukrauti kalnai ir kitų senų čiužinių. Laimei, degintojams savo plano nepavyko įgyvendinti laiku pranešus apie tai atsakingoms institucijoms.

Egzistuoja sena praktika, kuomet norint iš seno čiužinio išgauti jame esančias metalo spyruokles, audiniai yra deginami. Galimai metalo supirkimo aikštelė to ir siekė, tačiau akivaizdu, kad toks jų veiksmas bus įvertintas pinigine bauda.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: