Pastaruoju metu Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės departamentas sulaukia nemažai paklausimų, susijusių su tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų pardavimais karantino metu. Primename, kad Alkoholio kontrolės įstatyme yra įtvirtintas draudimas parduoti alkoholinius gėrimus, asmenims, jaunesniems nei 20 metų.

Alkoholinių gėrimų pardavėjai turi teisę iš visų alkoholinius gėrimus perkančių asmenų reikalauti pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą, o kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 25 metų, privalo iš perkančio alkoholinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia jo tapatybę liudijančio dokumento, alkoholinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam alkoholinius gėrimus.

Tabako, tabako gaminių ir su jais  susijusių gaminių kontrolės įstatymas draudžia parduoti tabako gaminius, elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles asmenims iki 18 metų. Kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų, tabako gaminių pardavėjai privalo iš perkančio tabako gaminius asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia amžių liudijančio dokumento, tabako gaminių pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam tabako gaminius.

Departamento nuomone, tiek alkoholio, tiek tabako gaminių pardavėjai privalo įsitikinti, kad asmuo, perkantis šiuos gaminius, yra sulaukęs nustatyto įstatymais amžiaus. Tai, kad dabartiniu metu pirkėjai dėvi kaukes, kaip tik turi paskatinti pardavėjus dažniau prašyti parodyti amžių liudijantį dokumentą, nes kai kurie asmenys gali tuo piktnaudžiauti ir pateikti kitų asmenų dokumentus. Jei pardavėjams,  asmeniui pateikus asmens dokumentą, kyla abejonių, kad tai tas pats asmuo, Departamento nuomone, pardavėjai gali pareikalauti trumpam, kelioms sekundėms nusiimti kaukę, kad nustatyti jo tapatybę. Nusiimant kaukę būtina laikytis saugumo reikalavimų.

Departamentas  sveikina visus su artėjančiomis metų šventėmis ir  linki jas sutikti sveikai ir saugiai!

 

Taip pat skaitykite: