Kauno apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą bylą, atmetė nuteistųjų apeliacinius skundus. Gydytoja odontologė E. S. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, o jai kyšius mokėjusios pacientės – dėl papirkimo. Teismas gydytojai palikо 7 tūkst. Eur dydžio baudą, konfiskavo kaip kyšius gautus pinigus ir atėmė teisę vienerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Teismas dviem kyšius mokėjusioms pacientėms paliko pirmosios instancijos teismo paskirtas 1000 Eur baudas.

Bylos duomenimis, pacientės atsilygindavo medikei už išimtinę padėtį ir palankumą atliekant sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, naudojant įstaigos medžiagas ir priemones, kurios pagal nustatytą tvarką yra mokamos.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą, gavusi asmens pranešimą apie galimą medikės korupciją. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pranešti STT apie žinomus korupcijos atvejus galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT“ linija (8 5) 266 3333, el. paštu pranesk@stt.lt; mobiliąja programėle „Pranešk STT“ ar atsiuntus pranešimą paštu.

STT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: