Jau rašėme, kad gegužės viduryje mitingą „Didysis šeimos gynimo maršas“ planuojantys aktyvistai ketina apsilankyti ir Jonavoje – socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse platinami pranešimai, kad penktadienį mūsų miestą ketina aplankyti ,,Didžiojo šeimos gynimo maršo“ autobusiukas.

Mitingo iniciatoriai nuolat akcentuoja, kad pagrindinis jo tikslas – ginti tradicinę šeimą bei vieningai pasisakyti prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris, jų žodžiais tariant, esą uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Mitingo iniciatoriai jau kurį laiką viešojoje erdvėje kritikuojami  ne tik dėl noro rengti masinį mitingą pandemijos akivaizdoje, bet ir dėl retorikos, kurioje galima įžvelgti homofobijos apraiškų.

Klausėme jonaviečių, ką jie mano apie šią inciatyvą. Apklausoje sudalyvavo 469 asmenys.

Jų atsakymai pasiskirstė taip: 11 proc. atsakė, kad visiškai nepalaiko mitingo, 33 proc., jog palaiko ir žada dalyvauti jame, 31 proc. palaiko, bet patys nedalyvaus, 20 proc. respondentų teigė, kad jiems gėda už tuos, kurie užsiima tokiomis nesąmonėmis. 5 proc. nurodė neturintys nuomonės šiuo klausimu.

Taip pat skaitykite: