Vakar, vasario 24-ąją, vykusio Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdžio metu aptartas Žeimių bei Kosmonautų gatvių sankryžos saugumo klausimas. Svarstyta ir apie Kosmonautų gatvės pertvarkymą į vienpusio eismo gatvę, ir apie draudimus sukti tiek iš Kosmonautų gatvės, tiek iš sporto arenos aikštelės į kairę.

Kadangi Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryža priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), jau posėdžio metu akcentuota, kad Jonavos rajono savivaldybė savarankiškai gali imtis sprendimų, įgyvendinamų tik išvažiavime iš Kosmonautų gatvės bei Sporto arenos aikštelės.

Tačiau SEK nariai aptarė portalui jonavoszinios.lt LAKD pateiktą informaciją (plačiau skaitykite čia), jog pastaroji ketina imtis minėtos sankryžos rekonstrukcijos, tačiau darbus žymiai pagreitintų Jonavos rajono savivaldybės finansinis prisidėjimas.

Vis tik kalbant apie tai, tiek miesto seniūnas Povilas Beišys, tiek savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas pastebėjo, kad bendri projektai su LAKD trunka labai ilgai. Taip pat paminėta, kad LAKD dėl Žeimių bei Kosmonautų gatvių sankryžos pertvarkymo pati iki šiol neparodė iniciatyvos, leidžiančios teigti, jog darbai yra ne tik įrašyti popieriniuose planuose, bet tikrai yra žadami vykdyti.

,,LAKD su savivaldybe nevykdė jokių diskusijų, nieko neinicijavo. Nematėme jokių kitų ženklų, kad direkcija planuotų tvarkyti sankryžą.  Ir visi žinome, kiek trunka bendrų projektų įgyvendinimas su LAKD: bendradarbiavimo sutartis, projektavimas ir tik tada ranga. Visą tai užtrunka kelis metus.  Dėl to kalbėti, kad artimiausiu metu LAKD kažką darys aptartoje sankryžoje – naivu. Mes turime galvoti, ką mes galime padaryti“, - kalbėjo miesto seniūnas Povilas Beišys.

SEK nariai diskutavo, kad problemą, ko gero, išspręstų draudimas sukti iš Kosmonautų gatvės bei sporto arenos aikštelės į kairę. Šalia to, užsiminta, kad galbūt avaringumą sumažintų Kosmonautų gatvės pertvarkymas į vienpusio eismo gatvę.

Galiausiai nutarta, kad SEK pasikvies LAKD atstovus į savivaldybę, kad šie pristatytų direkcijos galimybes ir planus. Taip pat pritarti siūlymams tiek iš arenos aikštelės, tiek iš Kosmonautų gatvės leisti sukti tik į dešinę, o prie išvažiavimų įrengti ,,Stop" ženklus. Tiesa, naujovių, ko gero, sulauksime kelių savaičių bėgyje - kol kas bus stebima situacija dėl eismo organizavimo.

 

 

Taip pat skaitykite: