Reguliariai pasikartojant pranešimams apie elektrinių paspirtukų krovimo metu nutinkančias nelaimes, tačiau nemažėjant jų populiarumui, klausėme Jūsų - kokie Jūsų naudojimosi paspirtukais įpročiai?
Apklausoje dalyvavę jonaviečiai buvo atviri - didžioji dalis jų, dėl paspirtukų krovimo nesijaudina ir visiškai neskiria tam dėmesio. Taip atsipalaidavusi jautėsi didesnė dalis apklaustųjų - 37 procentai.
Pastarajam požiūriui artimas buvo kiek daugiau nei 20-ies procentų apklaustųjų pasirinktas atsakymas ,,Paspirtuką krovimo metu palieku be priežiūros bet kuriuo paros metu”.
Beveik tiek pat jonaviečių išreiškė ir priešingą nuomonę - paspirtuką krauna tik dienos metu ir kai kas nors yra tame pačiame pastate/patalpoje 23 proc. apklausos dalyvių, o 13 proc. Dar ir pripažįstai akylai jį prižiūrintys.
6 procentai apklaustųjų pasirodė visiški bebaimiai - paspirtuko krovimą jie palieka nakčiai ir patys miega toje pačioje patalpoje.
Taigi didesnė dalis apklaustųjų jonaviečių pernelyg nesirūpina paspirtukų krovimu – palieka juos be priežiūros, pasitikėdami įrenginių kokybe ir ilgaamžiškumu, nors specialistai ragina į tai žvelgti gerokai atsakingiau.
Apklausos rezultatai
Redakcija primena Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos specialistų patarimus, kurie gali padėti išvengti paspirtukų gaisrų:
- Pirmiausia susipažinti su gamintojo techniniais reikalavimais prietaiso eksploatacijai ir jų laikytis. Nes dažniausiai prietaisu pradedame naudotis neskaitę instrukcijos ir tik jeigu kažkas neaišku, ieškome ten informacijos.
- Antra, laikytis gamintojo rekomendacijų ir nedaryti to, ko jis nenurodo.
- Trečia, daiktas turi būti prižiūrimas, techniškai tvarkingas, o ne naudojamas bet kaip. Nes netinkamas naudojimas gali sukelti pavojų. Bent kartą būtina pasitarti ir su serviso darbuotojais, pagal jų nurodytą periodiškumą peržiūrėti laidų jungtis, bateriją, galbūt atlikti periodinę prietaiso priežiūrą.
- Dar vienas akcentas – elektrinio paspirtuko įkrovimas pagal gamintojo rekomendacijas. Dažnai įkraunant naudojami netinkami, techniškai netvarkingi įkrovikliai arba netinkamai įkraunamos ličio baterijos. To reikėtų vengti.
- Jeigu paspirtukai įkraunami butuose, jokiu būdu negalima palikti jų be priežiūros. Pavojinga palikti jį įkrauti naktį, nes žmonės užmiega ir gali nepastebėti, kad kilo gaisras.
- Paspirtukai negali būti įkraunami įstaigų laiptinėse, evakuacijos keliuose. Laiptinė yra evakuacijos kelias, kuriuo žmonės evakuojasi esant būtinybei. Ta pati taisyklė galioja ir bute. Jeigu paspirtukas bus įkraunamas prie išėjimo ar balkonų durų, tuomet kilęs gaisras užtvers kelią saugiam išėjimui iš patalpos. Todėl paspirtuko įkrovimo vietą reikia parinkti taip, kad galimo gaisro atveju galima būtų saugiai, be kliūčių, pasišalinti iš patalpos
Linkime atsakingo ir saugaus naudojimosi šiomis tvariomis transporto priemonėmis!