Ruklos seniūnijos gyventoja teiraujasi, ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? 

Seniūnijos gyventojai šis klausimas kilo po to, kai ji aptiko rekvizitai.lt skelbiamą informaciją apie 2024 m. sausio 2 dieną registruotą naują viešąją įstaigą ,,Armalija”. Nors skelbiama, kad VŠĮ ,,Armalija” įsikūrusi Vilkaviškyje, tačiau jos vadovės vardas ir pavardė tokia pati, kaip ir Ruklos seniūnės - Vilma Akvilė Karoblienė. Todėl ruklietė teiraujasi, ar gali seniūnas, valstybės tarnautojas, būti ir VŠĮ direktoriumi? 

Tiek Jonavos rajono savivaldybė, tiek ir Viešojo valdymo agentūra tvirtina, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas leidžia valstybės tarnautojams dirbti kitą darbą, tačiau yra ir kitų niuansų.   

,,Valstybės tarnybos įstatymo 6 straipsnis reglamentuoja valstybės tarnautojo teisę eiti daugiau negu vienas valstybės tarnautojo pareigas, dirbti pagal darbo sutartį įmonėse, įstaigose, organizacijose ar užsiimti kita veikla.   

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, manytume, kad teisės aktai nedraudžia seniūnui  būti viešosios įstaigos direktoriumi,  jeigu tai nėra su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinama veikla, kaip ji apibrėžta Valstybės tarnybos įstatymo 6 straipsnio 3 dalyje ir nėra kituose įstatymuose nustatytų kitų su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinamos veiklos atvejų. Šias aplinkybes, privalo įsivertinti pats seniūnas, o esant pagrįstoms abejonėms  - ir jį į pareigas priimantis asmuo (savivaldybės administracijos direktorius)”, - paaiškino Viešojo valdymo agentūros Veiklos valdymo ir teisės skyriaus patarėja Rima Tubutienė. 

Ruklos seniūnei Vilmai Akvilei Karoblienei du kartus išsiuntus užklausą ar ji yra šios įstaigos vadovė ir kokia veikla joje bus vykdoma, atsakymas iš seniūnės taip ir nesulauktas.

Peršasi klausimas, kuris ir liks neatsakytas - ar Ruklos seniūnė anksčiau laiko bėga iš ,,skęstančio laivo"?  

Primename, kad nuo 2024 m. balandžio 11 d. naikinama Ruklos seniūnija prijungimo prie Jonavos seniūnijos būdu. Jonavos rajono savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą praplėsti Jonavos seniūnijos aptarnaujamų teritorijų ribas ir pakeisti Jonavos miesto seniūnijos pavadinimą į Jonavos seniūnija. Plačiau apie tai ČIA.  

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: