Politinių partijų, politinių komitetų ir save išsikėlusių kandidatų bendravimas su rinkėjais yra neatsiejama demokratiškų rinkimų dalis. Tuo pačiu yra svarbu nepamiršti, kad tvarkant rinkėjų asmens duomenis būtina užtikrinti Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR) nustatytų taisyklių laikymąsi, kurios padeda užtikrinti piliečių pasitikėjimą dėl jų asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu.

Taigi, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) parengė du metodinius dokumentus: rekomendaciją „Dėl asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu“ ir D.U.K. „Rinkimai. Kandidatų asmens duomenų skelbimas viešai“.

2022 m. birželio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinį įstatymą, kuriuo priimtas Lietuvos Respublikos rinkimų kodeksas, pakeitęs galiojančius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymus. Todėl atnaujinta rekomendacija „Dėl asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu“ – siekiama didinti politinių partijų, politinių komitetų ir kandidatų, ir pačių rinkėjų informuotumą apie asmens duomenų apsaugą rinkimų metu, atkreipti dėmesį į svarbiausias pareigas, susijusias su asmens duomenų tvarkymu.

Taip pat, rinkimų metu ir pasibaigus rinkimams, VDAI ir VRK sulaukia paklausimų iš kandidatų dėl jų asmens duomenų skelbimo VRK internetinėje svetainėje atitikties BDAR, prašymų pašalinti kandidatų asmens duomenis skelbiamus viešai minėtoje internetinėje svetainėje. Parengtu metodiniu dokumentu: D.U.K. „Rinkimai. Kandidatų asmens duomenų skelbimas viešai“ – siekiama kandidatams suteikti informacijos dėl jų asmens duomenų skelbimo viešai taisyklių ir išaiškinti „Teisės būti pamirštam“ (BDAR 17 straipsnis) įgyvendinimo specifiką.

Plačiau skaitykite:
Rekomendacija „Dėl asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu“;
D.U.K. „Rinkimai. Kandidatų asmens duomenų skelbimas viešai“.

VDI inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: