Kaimo turizmo paslaugų teikėjui nebeteks per 24 valandas nuo asmens apgyvendinimo dienos informuoti apie apsistojusius asmenis – tokia Turizmo įstatymo pataisa Seimo nario Andriaus Bagdono ir kitų Ekonomikos komiteto narių pastangomis netrukus pasieks Seimo posėdį.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija savo projektu siūlė nuo liepos 1 d. smulkiai ir operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Vis dėlto, šita pareiga liks tik klasikiniams viešbučiams.

Be to, kaimo turizmo paslaugų teikėjai nebeturės Nacionalinėje turizmo informavimo sistemoje registruoti Lietuvos gyventojų, kaip siūlė ministerija; jiems išlieka reikalavimas suvesti tik užsieniečius, ir tai padaryti turės laiko ne vieną parą, o visą mėnesį.

„Ekonomikos komitete įvertinę, kad kaimo turizmo sodybos įprastai veikia nuošaliai, kur internetas vos veikia, o šiuo verslu dažnai užsiima senyvo amžiaus asmenys, nesinaudojantys nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais, kad kaime verslą taip pat plėtoja individualiai dirbantys žmonės, smulkieji verslininkai, neturintys pažangių rezervacinių sistemų, kaip viešbučių tinklai, kur apgyvendinamų asmenų duomenys perkeliami automatiškai, mes pasipriešinome užmačiai apkrauti kaimo turizmo biurokratine našta. Maža to, net jeigu kaimo turizmo sodybos turėtų visas pažangias priemones, jos vis tiek nebūtų pritaikomos praktiškai, nes žmonės į kaimo sodybą vyksta nebūtinai nakvynės kaip viešbutyje, o susipažįsta su amatais ir užsiima kitoms veiklomis“, – pabrėžia A.  Bagdonas.

Pagal lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: