Upninkų tilto per Šventosios upę remontui vykstant toliau, portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė baidarininkų skundai. Pastarieji atkreipė dėmesį, kad nėra galimybės praplaukti minėtą objektą, o vandenyje jų laukia ne viena nemaloni staigmena - blokai ir armatūros gabalai. Reaguojant į tai, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) primena, kad remontus vykdanti bendrovė dar pernai ėmėsi veiksmų, jog turistautojai būtų informuoti. Baidares nuomojančios bendrovės turėtų nepamiršti perspėti savo klientų.

Pradūrė valtį

,,Plaukdami Šventosios upe susidūrėme su problema, apie kurią, manome, reikėtų pranešti žmonėms ar kažkokioms atsakingoms institucijoms. Problema kyla dėl to, jog nėra jokios galimybės praplaukti remontuojamą tiltą - upės vagoje primėtyta blokų su atsikišusiais armatūros gabalais, kurių ilgis siekia 1-2 metrus. Upė šiuo metu yra pakilusi ir blokai laiko pastolius.

Jokio perspėjimo nėra, srovė labai stipriai sustiprėja, kai išplauki iš posūkio link tilto. Dėl to nėra galimybės sustabdyti baidarės. Mes taip suplėšėme savo guminę valtį. Norėčiau, kad perspėtumėt apie tai poilsiautojus ir žvejus, nes gali įvykti ir didesnių incidentų.

Manau, praverstų ir ženklas, bent 500 metrų iki tilto, perspėjantis apie neįveikiamą kliūtį", - pasakojo skaitytojas.

Buvo perspėti

Panašių skundų esame sulaukę ir anksčiau. Susisiekus su LAKD informuota, kad dėl aprašytos situacijos buvo susisiekta su rangovu, atliekančiu tilto remonto darbus. 

,,Jo pateiktame atsakyme yra paminėta svarbi aplinkybė: dar prieš pradėdamas darbus, rangovas informavo turizmo įmones, prašydamas perspėti bendroves, užsiimančias baidarių nuoma, kad „nuo 2020 m liepos 1 dienos objekte tilto per Šventosios upę kapitalinis remontas, ties Upninkais, Šventosios upės vagoje bus montuojamas laikinas tiltas privažiavimui prie upėje esančių atramų. Todėl bus užtvertas praplaukimas baidarėmis bei kitomis plaukimo priemonėmis ties minėtu objektu.

Norint praplaukti numatytu maršrutu, reikės plaukimo priemones minėtame objekte persinešti“, - informavo LAKD.

Kaip Kelių direkciją informavo rangovas, apie būsimus trikdžius rangovas informavo suinteresuotas bendroves iš anksto.

,,Minimame pranešime nurodyta, kad „laikino tilto demontavimas numatytas ir bus baigtas 2021 m. gruodžio 15 d“, - priminė LAKD. 

Turistų informacija nepasiekė?

Pranešimas apie kliūtis upėje pernai buvo skelbtas ir portale jonavozinios.lt (plačiau skaitykite čia).

Baidarės nuomojantys asmenys dar kartą prašomi informuoti baidarininkus apie tilto remontą.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: