Lietuvos kariuomenė su sąjungininkais baigė vykdyti paskirtas užduotis liepos 11-12 dienomis vykusiame NATO viršūnių susitikime (angl. NATO Summit Vilnius). Kariai ir karinė technika grįžta į nuolatinės dislokacijos vietas ir įprastą budėjimo režimą, tęsiamas pratybų ciklas.

“Užduotys baigtos. Noriu pasakyti ačiū prie šio istorinio įvykio ypatingai prisidėjusiems mūsų ir sąjungininkų kariams, kitų institucijų atstovams. Šis renginys parodė, kaip iš tiesų veikia NATO filosofija. Kur reikia, kada reikia, bus tiek pajėgų, kiek reikia. Tai buvo mini NATO operacija ir puiki proga realiomis sąlygomis tobulėti, galimybė įvertinti, kiek daug ypatingo, jungtinio, tarpinstitucinio darbo atlikta.”,- pabrėžė Lietuvos kariuomenės vadas generolas V. Rupšys.

Kariuomenė, remdama kitas valstybės institucijas, sustiprino saugumą sausumoje, teritoriniuose vandens telkiniuose, oro erdvėje, vykdė eilę mažiau matomų užduočių. Daugiau nei 16000 Lietuvos ir sąjungininkų karių iš 16 valstybių atliko užduotis 24/7 ritmu – užtikrino oro erdvės gynybą, kritinių objektų, svarbių maršrutų, asmenų apsaugą, apgyvendinimo vietų ir transporto priemonių patikras, sprogmenų paiešką objektuose, vykdė informacinės aplinkos vertinimą

Informuojame gyventojus - artimiausiu metu šalies keliuose galite sutikti karinės technikos kolonas, vykstančias iš užduočių vykdymo vietų.

Lietuvos kariuomenė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: