Dar praeitų metų vasarą meras Mindaugas Sinkevičius sudarė darbo grupę, kuriai buvo pavesta pateikti siūlymus dėl Jonaviečio kortelės įdiegimo Jonavos rajono savivaldybėje. Šių metų vasario 10 - osios dienos tarybos posėdyje patvirtinus 2022 metų rajono biudžetą, jame numatyta 50 tūkst. Eur. „Jonaviečio kortelės / programėlės sukūrimui“. 

Ar jonaviečio piniginėje turi atsirasti dar viena lustinė kortelė?

Anot mero pavaduotojos, darbo grupės pirmininkės Birutės Gailienės, jau nuo praeitų metų vasaros buvo sprendžiama, ar toks įrankis reikalingas Jonavai?

„Darbo grupė, kurioje buvo ir viešojo, ir privataus sektoriaus atstovai,  pirmiausiai sprendė, ar mums reikalingas toks įrankis, ar jonaviečio piniginėje turi atsirasti dar viena lustinė kortelė bei ką ji gali pasiūlyti mūsų gyventojams. Patirties sėmėmės iš kitų savivaldybių, kurios jau turi tokius sprendimus, bet atsakymas nebuvo rastas per vieną dieną“, - apie darbo pradžią pasakoja B. Gailienė.

Tuo metu buvo sutarta, kad Jonavai nereikia dar vienos paprastos nuolaidų kortelės, o turėtų būti išmanus sprendimas, todėl nuspręsta kurti programėlės įdiegimo koncepciją.    

„Apsistota ties „Jonaviečio programėlės“  sukūrimu, kurią į savo mobilųjį įrenginį galėtų parsisiųsti kiekvienas gyventojas, kuris savo gyvenamąją vietą yra deklaravęs Jonavos rajone. Šiuo metu dirbame ties koncepcijos išgryninimu, ką ši programėlė galėtų pasiūlyti“, - sako mero pavaduotoja.

Pagrindiniai įrankio tikslai

Programėlės sukūrimo koncepcija, anot B. Gailienės, remiasi pagrindiniais tikslais: norima stiprinti jonaviečių identitetą ir lojalumą mūsų kraštui bei priartinti žmogų prie savivaldos, aktyvinti jo pilietiškumą.

„Esame numatę kelias funkcijas, kurios būtų naudingos tiek gyventojams, tiek pačiai savivaldybei. Pavyzdžiui, tai galėtų būti gyventojų apklausos, kai programėlėje, kuri galėtų identifikuoti rajono gyventoją, jie galėtų pareikšti savo valią svarbiu klausimu. Kaip tik šiais metais yra įtvirtintas „Atstovaujamasis biudžetas“, kuriame už gyventojų pateiktas idėjas yra balsuojama, todėl apklausos programėlėje labai pasitarnautų“, - programėlės idėjas atskleidžia B. Gailienė.

Nauda bei patogumas gyventojams

Pasak darbo grupės pirmininkės, programėlės dėka savivaldybė galėtų išsiųsti gyventojams svarbius pranešimus apie pradedamas mokėti išmokas, apie prasidedančius seniūnaičių rinkimus, kad jau yra galimybė teikti prašymus mokinių mokyklinei paramai gauti ir panašiai.

Taip pat, programėlės dėka, norima paskatinti gyventojus naudotis paslaugomis, kurias teikia savivaldybės biudžetinės įstaigos – Kultūros centras, Jonavos sporto arena, viešasis rajono transportas, būsimas baseinas – jonaviečiams būtų suteikiamos nuolaidos ar iš anksto kompensuojama bilieto kaina.

Programėlė galėtų apjungti ne tik šiuo metu jau naudojamą elektroninio bilieto apmokėjimo paslaugą Jonavos autobusuose, bet ir jau veikiančią „Moki Jonava“, kur galima sumokėti komunalinius mokesčius.

„Nuošaly nebūtų paliktas ir verslas, kurio atstovai, įžvelgę poreikį, galėtų būti įtraukti į programėlę, o gyventojai gautų papildomų nuolaidų“, - pasakoja mero pavaduotoja.

Nuo gimimo

Platformos naudomis galėtų naudotis visi jonaviečiai, net ir patys mažiausieji jau nuo gimimo. Tėveliai, turintys vaikus iki 7 metų, galėtų savo programėlėje prisidėti vaiko profilį, kur būtų teikiama konkreti informacija susijusi su vaiko poreikiais“, - pasakoja Birutė Gailienė bei priduria, jog „Jonaviečio kortelės/programėlės“  koncepcija sudėliota, tačiau iki jos kūrimo pabaigos dar laukia nemenkas kūrybinis procesas, kurio metu gimsta vis naujos idėjos.

Kviečia siūlyti idėjas

Birutė Gailienė kviečia jonaviečius siūlyti ir savo pastebėjimus ar idėjas, kaip būtų galima tobulinti aptariamą naują įrankį bei kokias paslaugas galima pasiūlyti mūsų miestiečiams.  

„Norima, kad programėlė būtų kuo funkcionalesnė, todėl kviečiu gyventojus teikti ir savo pasiūlymus. Galite tai daryti ir per socialinius tinklus. Rašykite drąsiai, kas jums patiems būtų patogu naujajame įrankyje, nes mums svarbu, kad gyventojas būtų motyvuotas ir turėti, ir aktyviai ja naudotis “, - kviečia mero pavaduotoja.

Kada startuos?

Teigiama, jog „Jonaviečio kortelės/programėlės“  pristatymas visuomenei galėtų startuoti jau šių metų pabaigoje.

„Priklauso nuo to, kas mums kurs programėlę, kaip mes ją toliau vystysim, tačiau šiemet ji jau turėtų atsirasti jonaviečių mobiliuosiuose įrenginiuose. Noriu pabrėžti, kad nebus apriboti ir tie gyventojai, kurie nesinaudoja išmaniais telefonais. Todėl dabartiniame etape matome viziją, kad programėlė gali būti dviejų formų – ir atsiųsta į mobilų įrenginį, ir kortelės forma, kurioje būtų sukauptos visos priklausančios nuolaidos“, - akcentuoja B. Gailienė.

„Jonaviečio kortelės/programėlės“ įsigijimas bus nemokamas, šiame etape apie mokestį už ją nėra svarstoma, bet jei tektų susimokėti už jos įsigijimą, išleista suma grįžtų į programėlės/kortelės sąskaitą nuolaidų forma.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: