Ne vieną ir ne du kartus yra skelbta, kad dėl Žemaitės ir P. Vaičiūno gatvių žiedinės sankryžos rekonstrukcijos, A. Kulviečio gatvė laikinai tapo dvipusio eismo gatve. Čia sustatyti ir apie tai perspėjantys ženklai, bei ženklai nurodantys, jog kelkraštyje draudžiama parkuotis, bent jau iki tol, kol vyks remonto darbai.

Policija yra perspėjusi kelio ženklų nepaisančius vairuotojus, jog jie gali sulaukti baudų iki 90 eurų, mat draudžiamoje vietoje palikti automobiliai yra fiksuojami.

Šiomis dienomis, rodos, prie pasikeitusių vairavimo ir parkavimo įpročių miestiečiai turėjo prisitaikyti, tačiau anaiptol – ne visi. Atsiranda gudročių, kurie mano, jog prie žemės nepritvirtinto laikino kelio ženklo pastūmimas, patraukimas ar nusukimas į kitą pusę „atšauks“ jo galiojimą.

„Cirkai“ A. Kulviečio gatvėje dedasi ir rytais, ir vakarais – laikinieji kelio ženklai keičia savo vietą, kažkas juos nustumia arba nusuka į kitą pusę, o atsakingos tarnybos priverstos juos atstatyti į vietą.

Atkreipiamas dėmesys, kad laikino kelio ženklo nusukimas neatleis nuo atsakomybės. Tai gali būti traktuojama kaip savavališkas eismo reguliavimas, už ką numatyta administracinė atsakomybė.

Jei situacija A. Kulviečio gatvėje nepasikeis, Jonavos viešosios tvarkos skyrius svarsto galimybę minėtoje gatvėje įrengti vaizdo stebėjimo kamerą.   

Užmiršusiems Kelių eismo taisykles (KET) primenama, kad: „Eismo dalyviai negali savavališkai perkelti, uždengti, pašalinti arba įrengti eismo tvarką nustatančių techninių priemonių, užtverti kelio, palikti kelyje kokių nors daiktų ar kitaip trukdyti eismui, gadinti kelio, eismo reguliavimo priemonių, avarinio ryšio linijų ir želdinių, užtverti ar kitaip trukdyti privažiuoti prie gaisrinio hidranto ar kitos įrengtos gelbėjimo įrangos, mėtyti iš transporto priemonės kokių nors daiktų, šiukšlių, pilti tepalų ne specialiai tam skirtose vietose ar kitaip teršti aplinkos.“

 

Taip pat skaitykite: