Kaip primena Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, nuo š. m. balandžio 1 d. elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose bus visiškai draudžiamas THC. Be to pluoštinių kanapių produktų pardavėjai jau dabar ant pakuotės turi aiškiai nurodyti galutinę gaminio vartojimo paskirtį ir vartojimo būdą. 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) primena, kad nuo 2023 m. balandžio 1 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. V-1815/3D-771 tabako gaminiuose, įskaitant naujoviškus tabako gaminius, ir su tabako gaminiais susijusiuose gaminiuose  - elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose  yra nustatytas nulinis tetrahidrokanabinolio (toliau – THC)* kiekis. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, rūkymui skirtuose pluoštinių kanapių gaminiuose nuo šiol bus visiškai draudžiamas THC, o  iki šios datos dar bus  leidžiama prekiauti  rūkymui skirtais pluoštinių kanapių gaminiais, kurių sudėtyje yra ne daugiau kaip 0,2 % THC. 

Kaip teisingai ženklinti pluoštinių kanapių produktus?

Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimas, kuriame nustatyta, jog „Ant tiekiamų rinkai pluoštinių kanapių gaminių pakuotės turi būti aiškiai nurodyta galutinė gaminio vartojimo paskirtis ir vartojimo būdas“.  Departamentas jau dabar praktikoje susiduria su atvejais, kada kai kurie ūkio subjektai, siekdami išvengti atsakomybės, nenurodo rūkymui skirtų pluoštinių kanapių gaminių paskirties  ir vartojimo būdo arba nurodo klaidingą, pvz. „smilkinimui“, „aromaterapijai“, „suvenyrai“, „džiovintos gėlės“ ir pan., todėl dėl tokių pažeidimų Departamente jau yra atliekami tyrimai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: