Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praneša, kad dėl Lietuvoje taikomų Europos Sąjungos (ES) finansinių sankcijų, susijusių su Rusijos Federacija, daugėja įšaldyto turto: pritaikius sankcijas, papildomai įšaldyta beveik 0,9 mln. eurų ir virš 200 tūkst. JAV dolerių. Bendra įšaldytų lėšų suma šiuo metu siekia daugiau nei 10,8 mln. eurų, beveik 3,4 mln. JAV dolerių ir per 645 tūkst. Rusijos rublių.

Lietuvos Respublikoje finansinės sankcijos, susijusios su Rusijos federacija, taikomos 2 juridiniams asmenims, kurie yra įtraukti į sankcijų sąrašą, ir 8 juridiniams asmenims bei 4 fiziniams asmenims, remiantis sąsajomis per nuosavybės teisę ar kontrolę.

Sankcijos taikomos dėl sąsajų su Aleksey Gennadyevich Nechaev, Vnesheconombank, Alexey Alexandrovits Mordaschov, Andrey Igorevich Melnichenko, MOSTOTREST PJSC, SEVERSTAL GDR, Andej Guryjev, Igor Sechin, Sergey Viktorovich Chemezov.

Lietuvoje taip pat taikomos finansinės sankcijos, susijusios su Baltarusija. Sankcijos yra taikomos 4 juridiniams asmenims ir 1 fiziniam asmeniui. Bendra įšaldytų lėšų suma – daugiau nei 46 tūkst. eurų. Sankcijos taikomos dėl sąsajų su Aliaksandr Vasilevich Shakustin, Vnesheconombank.

FNTT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: