Transporto priemonių keliamas triukšmas - problema, kuri, pasak sveikatos specialistų, gali netik sutrikdyti poilsio laiką,  bet ir sukelti papildomų iššūkių sveikatai. Dar anksčiau portalo jonavoszinios.lt redakcija buvo sulaukusi skaitytojų klausimų dėl naktimis burzgiančių motorolerių (plačiau skaitykite čia), tačiau šiais metais atkreiptas dėmesys į vieno iš Jonavos gatvėmis važinėjančių automobilių garsą.

Automobilio numerių nepateikė

,,Sveiki. Aš su tokiu klausimu kreipiuosi, nes jūs visuomet išsiaiškinate. Jonavos mieste važinėja baltos spalvos ,,Mercedes", C klasės, su amerikietiškais numeriais, skleisdamas nežmonišką garsą dėl tiuningo detalių.

Būtų įdomu sužinoti, kodėl niekas nereaguoja iš struktūrų? Nes bent jau Europoje toks auto negalėtų dalyvauti eisme. Mes lyg ir ES", - tokį laišką į portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę atsiuntė skaitytojas Ridas. 

Neturi aparato

Nors automobilių numeriai nebuvo nurodyti, o portalo jonavoszinios.lt žurnalistų akiratyje aptartas automobilis nebuvo atsidūręs, kreiptasi į policijos pareigūnus.

Pasiteiravus, ar šie nesulaukė pranešimų dėl triukšmingo automobilio, pateiktas neigiamas atsakymas. Čia pat pridurta, kad Kauno aspkr. VPK pareigūnai neturi aparato, kuriuo būtų galima matuoti motociklų/automobilių keliamą garsą.

,,Daugiau informacijos apie tai, kas ir kokį triukšmą gali matuoti, turėtumėte teirautis NVSC atstovų", - nurodė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Turi sutarti laiką

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) savo ruožtu priminė, kad Kauno departamentas kompetencijos ribose nagrinėja pareiškėjų skundus dėl kelio triukšmo gyvenamojoje aplinkoje, vadovaujantis

Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2011 m. birželio 13 d. Nr. V-604 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ patvirtinimo, reikalavimais.

,,Pažymime, kad keliu važiuojančių transporto priemonių triukšmo lygio matavimai atliekami matuojant nepertraukiamai po 1 valandą tris kartus pasirinktu paros laiko (dienos, vakaro, nakties) metu.

Papildomai informuojame, kad laboratoriniai triukšmo lygio matavimai gyvenamojoje aplinkoje atliekami iš anksto suderintu su pareiškėju laiku", - teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Romutė Filomena Smolskienė.

Anot NVSC, pareiškėjas turėtų raštu ar elektroninio pašto adresu kaunas@nvsc.lt kreiptis į NVSC Kauno departamentą nurodydamas savo gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis (vardą, pavardę telefono numerį) taip pat turi nurodyti laiką (savaitės dieną, paros laiką ir valandas), kada labiausiai minėtas triukšmas vargina ir tikslingiausia būtų atlikti triukšmo lygio matavimus jo gyvenamosiose aplinkoje ir (ar) patalpose.

Čia, ko gero, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jei triukšmautojo sutartu laiku pranešėjo nurodytoje vietoje nebus, jo skleidžiamas garsas ir nebus išmatuotas.

Numatytos baudos

Viešosios tvarkos pareigūnai savo ruožtu atkreipia dėmesį, kad triukšmo prevencijos Jonavos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklėse numatyta, kad savivaldybės viešosiose vietose visą parą draudžiama trikdyti viešąją rimtį. Transporto priemonių triukšmingas veikimas gatvėse yra prilyginamas viešosios rimties trikdymui.

Už savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymą numatyta bauda nuo 150 iki 600 eurų (Administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnio 3 dalis).

Tiesa, viešosios tvarkos pareigūnai jokių skundų dėl balto ,,Mercedes Benz" taip pat nesulaukė.

Vertėtų prisiminti ir tai, kad dalis automobilių, kuriuose yra įrengtas galingas variklis, galingą garsą skleidžia net nesant neleistinoms modifikacijoms. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: