Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio įregistruotoms įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nustatyti, kad 80 procentų pelno mokesčio būtų įskaitomi į valstybės biudžetą, o 20 procentų šio mokesčio – į savivaldybių biudžetus.

Įstatymo projektas numato, kad įmonės sumokėta pelno mokesčio dalis, tenkanti savivaldybei, būtų įskaitoma į tos savivaldybės biudžetą, kurioje jis vykdo veiklą. Pagal šiuo metu galiojantį Pelno mokesčio įstatymą, pelno mokestis įskaitomas tik į valstybės biudžetą.

„Pritardamas Pelno mokesčio pataisoms, Seimas iš esmės sutiko peržiūrėti pelno mokesčio perskirstymo į biudžetą tvarką ir iš naujo įvertinti galimybę ateityje įmonės sumokėtą pelno mokesčio dalį įskaityti į tos savivaldybės, kurioje veikia verslas, biudžetą. Pripažinkime, kad dabartinė savivaldybių biudžetų nustatymo tvarka nemotyvuoja savivaldybių kurti naujų darbo vietų ar imtis investicijų pritraukimo. Situacija turi keistis. Tai mato tiek pačios savivaldybės, tiek Seimo nariai“, – pabrėžė parlamentaras.

Seimo narys E. Sabutis pabrėžė, kad šis įstatymo projektas yra sudėtinė dalis teisės aktų paketo, skirto stiprinti regionų savarankiškumą. Socialdemokratų partijos frakcijos narys primena, kad Seimas jau yra pritaręs jo siūlymui automobilių taršos mokestį įskaityti tiesiai į savivaldybių biudžetus.

„Džiaugiuosi, kad didesniam savivaldybių savarankiškumui skirtos įstatymų pataisos ir toliau skinasi kelią Seime. Tokie mokestiniai pakeitimai labiau įgalins ir motyvuotų savivaldybes konkuruoti tarpusavyje, pritraukiant ir išlaikant verslą savo teritorijoje – o tai reikš ir pelningas įsidarbinimo galimybes regionuose gyvenantiesiems ir dirbantiesiems“, – sako E. Sabutis.

Priėmus socialdemokrato pateiktas Pelno mokesčio pataisas, tikimasi, kad savivaldybės turės didesnes galimybes verslo plėtrai, įgalins jas sparčiau kurti investicinę aplinką, taip pat didins savivaldybių finansinį savarankiškumą, mažins jų priklausomybę nuo subsidijų bei motyvuos pačioms didinti nuosavas pajamas.

Pelno mokesčio įstatymo 49 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą palaikė 65 Seimo nariai, 33 – buvo prieš, susilaikė 23.

Taip pat skaitykite: