Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse yra nustatyta, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos. Jau buvo atvejų, kai per kelis mėnesius ar metus sukaupti protokolai su administraciniu nurodymu sumokėti baudą atėjo vienu metu. Būta 70 ir 80 baudų vienu metu. Tokiu būdu nusižengimus padariusiems asmenims atsiranda didelė finansinė našta. Be to, kai baudos skiriamos už nusižengimus, „sukauptus“ per kelis mėnesius ar metus, galimai paneigia kodekse nustatytą administracinių nuobaudų paskirtį − atgrasyti asmenis nuo administracinių nusižengimų ar nusikalstamų veikų darymo ir paveikti administracinius nusižengimus padariusius asmenis, kad jie laikytųsi įstatymų ir vėl nedarytų administracinių nusižengimų. Asmuo, neturėdamas jokios informacijos apie jo padarytus nusižengimus, galimai nedaro išvadų, nekeičia savo elgsenos ir toliau daro pažeidimus.

Seimo Ekonomikos komitetas bendru sutarimu pritarė kodekso pataisoms, kad tais atvejais, kai administracinio nusižengimai nereikalauja ilgo tyrimo, aplinkybės akivaizdžios ir nusižengimai yra užfiksuoti transporto priemonės nuotrauka, vaizdo įrašu arba nusižengimai užfiksuojami stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis (radarais, vaizdo kameromis ir pan.), administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per 60 darbo dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

Atsižvelgiant į tai, kad daugeliu atvejų administracinio nusižengimo protokolas suformuojamas automatiškai, procesai yra skaitmenizuoti ir sąveikaujant registrams, manytina, kad Ekonomikos komiteto siūlomas 60 darbo dienų terminas yra pakankamas ir turintis perspektyvą.

Komiteto pirmininko Kazio Starkevičiaus teigimu, trumpesnis nuobaudos skyrimo terminas sustiprins administracinių nusižengimų prevenciją, nuobaudos atliks savo paskirtį, esant poreikiui bus modernizuojamos būtinos elektroninės sąveikos sistemos.

 

Seimo Ekonomikos komiteto biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: