Ekstremalių sveikatai situacijų centre (ESSC) pradedamas įgyvendinti rizikų valdymo planas. Tarp svarbiausių tikslų – skirti dėmesį rizikingiausioms veikloms, tokioms kaip saugumo, technologinės, reputacinės, aplinkosauginės ir kt.
„Šiais laikais turbūt nei vienos įstaigos veikla nebeįsivaizduojama be rizikų identifikavimo ir jų valdymo, kuris yra svarbi veiklos dalis, padedanti įgyvendinti įstaigos strategiją. Jau kurį laiką svarstėme galimybę ir gvildenome idėjas, kaip įgyvendinant vidaus kontrolės priemones bei kuriant korupcijai atsparią aplinką suvaldyti galimas rizikas ir kylančias pasekmes, o nuo liepos pradžios jau turime sudarytą rizikų registrą, sukurtą jų valdymo metodiką bei veikiantį priemonių planą“, – komentuoja ESSC direktorė Audronė Sviklaitė.
Rizikų valdymo planas apima visas ESSC veiklos sritis ir procesus. Jo tikslas – kylančias rizikas valdyti ne intuityviai, o sistemingai, identifikuoti bei išgryninti neefektyvius procesus ir juos patobulinti.
Pasak A. Sviklaitės, rizikų valdymo planas sudaro galimybes sumažinti bendras rizikos valdymo išlaidas, didina organizacijos skaidrumą ir jos veiklos atitikimą teisės aktams. Taip pat ugdo darbuotojų atsakomybę ir savarankiškumą, skatina juos veikti ne tik savo darbo srities rėmuose, bet ir horizontaliai komandose, nelaukiant problemų atsiradimų ir jų pasekmių, aiškiai suvokiant rizikų lauką bei imantis proaktyvių veiksmų jį valdyti. Rizikos vertinimu pagrįstas sprendimų priėmimas yra svarbi žinutė ne tik darbuotojams, bet ir visiems klientams bei partneriams.
Rizikų registro sudarymas ir priemonių plano kūrimas užtruko žymiai ilgiau, nei planuota. Darbuotojai turėjo įgyti naujų kompetencijų, kurios padėtų sėkmingai sudaryti rizikų registro priemonių planą. Jie praktiškai peržiūrėjo visas įstaigos veiklos sritis, problemas, resursus, įvardijo tikrąsias problemų priežastis. Rengiant rizikų registrą ir jo įgyvendinimo priemonių planą, visi ESSC specialistai vertino įvairias galimas rizikas, jų poveikį, galimą žalą, tinkamiausias valdymo priemones, įgyvendinimo terminus bei už įgyvendinimą atsakingus asmenis ir kita.
Direktorės teigimu, atlikus išorinių ir vidinių veiksnių analizę ir identifikavus rizikas, buvo nusistatyti rizikų valdymo prioritetai ir strategijos.
„Rizikų registras nėra statiškas ir bus koreguojamas nuolat jį peržiūrint. Siekiama, kad tai taptų kasdienine įstaigos veiklos dalimi, – sako A. Sviklaitė.
Rizikų valdymas - vienas iš žingsnių, kuriant įstaigos modernią valdyseną bei ugdant vadovų komandos vadybines kompetencijas. Siekiame tapti modernia organizacija, todėl didelį dėmesį skyrėme ir pažangių vadybos sprendimų, padedančių geriau valdyti įstaigos veiklą, diegimui. Įdiegėme procesinį valdymą, kuris leido supaprastinti pagrindines veiklas. ESSC tikslas, kad procesinis valdymas taptų kasdieninės veiklos valdymo būdu bei atsakomybės ir rezultatyvumo principu.