Jonavos rajono savivaldybės etikos komisija (toliau – Komisija), kurios pirmininkas Arvydas Gasys, nariai Artūras Šalaševičius,  Marijona Širvelienė, Dainius Šlepetis, Eisvinas Utyra, dalyvaujant Komisijos sekretorei Linai Šidlauskienei, atsižvelgusi į Jolantos Ulkštinienės skundą, užregistruotą Jonavos rajono savivaldybėje  2024-04-05, Nr. 7B-649, kuriame prašoma įvertinti Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario Remigijaus Osausko elgesio atitiktį Lietuvos Respublikos Politikų elgesio Kodekso nuostatoms,

                 nustatė:

R. Osauskas parašė prašymą LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“ dėl socialiniame tinkle „Facebook“ prie jo nuotraukos parašyto komentaro: „Bėkit nuo jo kuo toliau...Tauta turi žinoti savo herojus“, teigdamas, kad komentaro autorė Jolanta Ulkštinienė atlikdama darbo funkcijas sprendė asmeninius reikalus, viešai skleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, pažemino jo garbę, orumą ir t. t. 

Ukmergės rajono savivaldybė patvirtino, kad komentarą „Facebook“ tinkle Jolanta Ulkštinienė rašė po darbo (mokyklos direktorės darbo grafike nustatytas darbo laikas penktadieniais 7.00-14.30 val., o socialiniame tinkle įrašas fiksuotas 2024 m. kovo 1 d. 15.15 val.), todėl R. Osauskas rašydamas prašymą Ministerijai, neišsiaiškinęs aplinkybių, supainiojo viešuosius ir privačius interesus bei pažeidė Politikų elgesio kodekso 4 straipsnį.

Remigijus Osauskas pateikė paaiškinimą, kad prašymą LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“, parašęs todėl, kad Jolantos Ulkštinienės vadovybė apie tai sužinotų ir įvertintų jos elgesį. Jis aiškino, kad prašymą pasirašė kaip Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys dėl to, kad komentaras buvo parašytas ne į jo asmeninį socialinio tinklo „Facebook“ profilį, bet į politinio komiteto „Mūsų Jonava“ profilį, kurį mato rinkėjai, o tai pažemino politiką jų akyse, sumažino pasitikėjimą juo kaip visuomenės atstovu, nukentėjo jo reputacija.     

Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisija, atsižvelgdama į išdėstytas aplinkybes, vadovaudamasi Politikų elgesio Kodeksu, konstatavo, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas, neišsiaiškinęs aplinkybių ir parašęs prašymą, kaip Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“, supainiojo viešuosius ir privačius interesus bei pažeidė Politikų elgesio Kodekso 4 straipsnį.

                   nusprendė:

Konstatuoti, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas, neišsiaiškinęs aplinkybių ir parašęs prašymą, kaip Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“, supainiojo viešuosius ir privačius interesus bei pažeidė Politikų elgesio kodekso 4 straipsnį.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: