Nuo šio pirmadienio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai prisijungė prie Policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei kitų Vidaus tarnybos institucijų pareigūnų, užtikrinančių sugriežtinto karantino reikalavimų laikymąsi.

FNTT pareigūnai, iki kol galios griežtesni judėjimo ribojimai, visoje Lietuvoje pasirinktinai tikrins ir kontroliuos ar parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse, paslaugų teikimo ir kitose viešose vietose bei teritorijose šalia laikomasi karantino režimo reikalavimų.

Planuojama, kad iki sausio 3 d. visoje šalyje budėjimuose dalyvaus apie 140 FNTT pareigūnų.

Griežtesni karantino reikalavimai įsigaliojo gruodžio 16 d.

Nuo gruodžio 16 d. 00.00 val. iki sausio 3 d. 24.00 val. ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių. Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Vyriausybės sprendimu nuo gruodžio 16 d. dirbti ir klientus aptarnauti gali tik maisto prekėmis prekiaujančios parduotuvės. Taip pat švietimo įstaigos veiks tik nuotoliniu būdu, išskyrus darželius.

Draudžiama teikti grožio paslaugas, jei jos trunka ilgiau kaip 15 min.

Draudžiamas ir vienos šeimos kontaktas su kita, nebent tai būtų susiję su būtinąja pagalba, sergančiųjų priežiūra. Taip pat draudžiama rengti asmenines šventes, jei jose numatytas daugiau nei vienos šeimos dalyvavimas. Šis draudimas galioja ir artėjančioms Kalėdoms.

Nerekomenduojama palikti namų be itin svarbios priežasties, išvykti už gyvenamosios savivaldybės ribų. Tačiau vienos šeimos nariai gali išeiti pasivaikščioti.

Daugiau informacijos: https://lrv.lt/lt/naujienos/covid-19-pandemijos-valdymo-priemones-informacija-atnaujinta-2020-m-gruodzio-20-d 

Karantinas šalyje paskelbtas iki 2021 m. sausio 31 d. 24:00 val.

FNTT inf. ir nuotr. 

Taip pat skaitykite: