Gabija Galvydytė – ketvirta pasaulyje

Gabija Galvydytė – ketvirta pasaulyje
LIE 17
2017-07-17 19:07 2017

Nairobyje (Kenija) vykusiame dešimtajame pasaulio jaunių iki 18 metų (U18) lengvosios atletikos čempionate liepos 12-16 dienomis dalyvavo ir Lietuvos jaunųjų sportininkų delegacija. Komandą sudarė Eduardas Rimas Survilas (Vilnius), Tomas Sabašinskas (Jurbarkas), Monika Šaltenytė (Vilnius), Gabija Galvydytė (Panevėžys), Gintarė Tirevičiūtė (Palanga), Urtė Bačianskaitė (Panevėžys), Beatričė Juškevičiūtė (Kaunas), Austėja Kavaliauskaitė (Vilnius), komandos vadovė Zita Tindžiulienė (Vilnius), treneriai Aldona Dobregienė (Panevėžys) ir Algimantas Sniečkus (Panevėžys).

Iš pasaulio čempionato Lietuvos rinktinė parsivežė vieną bronzos medalį, kurį septynkovės rungtyje iškovojo U. Bačianskaitė. Įstabu, kad šiame pasaulio čempionate dalyvavo jonavietė Gabija Galvydytė, kurią Kauno oro uoste pirmosios pasitiko ir pasveikino ne tik tėvai, bet ir pirmoji trenerė Vidutė Lebeckienė.

Pastaruosius porą metų G. Galvydytė yra Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė. Per šį laikotarpį jos sportiniai rezultatai dar labiau išaugo.

Pasaulio čempionate Gabija dalyvavo 400 m barjerinio bėgimo (b/b) rungtyje. Jonavietė tik šiemet pradėjo varžytis šioje rungtyje ir tai tebuvo vos šeštasis oficialus jos startas bėgant 400 m su barjerais.

Gabija Galvydytė 400 m b/b trečiame atrankos bėgime užėmė antrą vietą ir pateko į finalinį bėgimą. Jos rezultatas – 58.94 sek. –  asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos U18, U20, 17-mečių ir 18-mečių rekordas, aštuntas rezultatas Lietuvoje per visą laiką.

Merginų 400 m barjerinio bėgimo finale šeštadienį Lietuvos atstovė Gabija Galvydytė užėmė ketvirtąją vietą. 17-metė lietuvė finišavo per 59,49 sek. Po prastoko starto G. Galvydytė įsibėgėjo ir buvo pakilusi į trečiąją poziciją, tačiau paskutiniuose metruose ją aplenkė asmeninį rekordą pagerinusi ir trečiąją vietą užėmusi vokietė Gisele Wender (59,17 sek.).
Pasaulio jaunių čempione tapo Zenei van der Volt (58,23 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos. Toks jonavietės rezultatas - tai aukščiausia Lietuvos bėgikų užimta vieta per visus 10 pasaulio čempionatų.

„Atrodo, kad apie finalą galėjau tik pasvajoti... Esu labai laiminga atidavusi viską šiam čempionatui! Tai yra labai didelis žingsnis mano gyvenime. Nuvykti į pasaulio čempionatą ir parodyti ką gali geriausia, yra tiesiog nerealu!! Geriau ir būti negali. Labai ačiū visiems už palaikymą", - savo mintimis pasidalino G. Galvydytė.

Tuoj po sugrįžimo Gabijai Galvydytei ilgesnio poilsio nenusimato, nes sportininkė liepos 20-21 dienomis Palangoje varžysis Lietuvos lengvosios atletikos čempionate.

Šis pasaulio čempionatas buvo paskutinis, nes daugiau tokio amžiaus planetos pirmenybės nebebus organizuojamos.   
 

 

 

Panašūs straipsniai

Baltijos moterų tinklinio lygoje - Kauno ir Alytaus komandų pergalės

Baltijos moterų tinklinio lygoje - Kauno ir Alytaus komandų pergalės

Savaitgalį tęsėsi kovos Baltijos ir Lietuvos moterų tinklinio pirmenybėse. Baltijos čempionate po dvi pergales iškovojo praėjusio sezono prizininkės Kauno "Kauno-VDU" ir Alytaus "Prekybos-Paramos" komandos. ...

Pakruojyje pasiekta antra pergalė iš eilės

Pakruojyje pasiekta antra pergalė iš eilės

„Jonavos“ komanda labai greitai atsitiesė po poros nesėkmių atkarpos. Šeštadienį mūsiškiai Kretingoje įveikė „Minijos“ ekipą, o trečiadienio vakarą taip pat išvykoje 2:1 nugalėjo „Pakruojo“ futbolininkus....

Jonavos tinklinio 20-metis pažymėtas gražia pergale Baltijos lygoje

Jonavos tinklinio 20-metis pažymėtas gražia pergale Baltijos lygoje

Šį savaitgalį Jonavoje vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Jonavos tinklinio sporto klubo "Aušrinė" 20-metis. Simboliška, kad daugybę titulų ir medalių iškovojusios Jonavos komandos jubiliejus buvo pažymėt...