Vasario 21–25 d. Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Ginkluotės depo kariai su Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojais atliko ugninių ir elektrinių detonatorių tinkamumo tolimesniam naudojimui bandymus.

Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone iš įvairių Lietuvos kariuomenės vienetų buvo atvežti kiekvienos rūšies ir partijos ugniniai ir elektriniai detonatoriai, kuriuos specialistai patikrino ir išbandė. Laikantis gamintojų ir  NATO dokumentacijos reikalavimų, periodiškai tikrinamas gaminių funkcionalumas ir tinkamumas saugiam naudojimui.

Vykdomas bandymų procesas turi griežtą ir apibrėžtą eiga bei aspektus, kuriuos būtina užfiksuoti bandymų metu.

„Atidarius detonatorių penalą būtina apžiūrėti detonatorių tūteles, ar jos neįtrūkusios, nesulankstytos, vidinės sienelės neapsipudravusios arba neoksiduotos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į ugninio detonatoriaus tinklelio tarpinės padėtį – ar ji yra vietoje. Nustačius detonatorių  pažeidimus, jie atskiriami nuo bandomųjų,“ – detonatorių patikros ir  tinkamumo tolimesniam naudojimui specifiką įvardijo bandymų vadovas.

Nustačius trūkumus bei neatitikimus ar bandymų metu kilus abejonėms dėl  elektrinių ir ugninių detonatorių kokybės ar funkcionalumo, jų naudojimas sustabdomas iki papildomų bandymų išvadų. Patikrinti  elektriniai ir ugniniai detonatoriai bus naudojami Lietuvos kariuomenės padaliniuose pratybų metu, Lietuvos kariuomenės karių įgūdžiams treniruoti ir tobulinti.

DT informacija ir nuotraukos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: