Gegužės 13 d., penktadienį, gauta jonaviečio trumpa žinutė "Antžmogiai rado kur šiukšles išpilt" ir užfiksuotas ne itin malonus vaizdas, kuriame matėsi šiukšlių krūva Jonavos žydų genocido (sušaudymo) vietoje, netoli Jonavos esančiame Girelės miškelyje, kur žudynes įvykdė hitlerininkai. Antrojo pasaulinio karo metais, 1941 m. rugpjūčio 14 d. čia buvo sušaudyti 552 žydai (497 vyrai ir 55 moterys).

Tą pačią dieną nuotrauka ir informacija perduota aplinkosaugai, kuri šiandien išsiakino, kam priklauso atliekos ir kas atsakingas už jų suvertimą atminimo vietoje.

„Norėjo padaryti gerą darbą, surinkti atliekas atminimo gerbtinoje vietoje, parodė iniciatyvą, tačiau tą darbą atliko ne iki galo. Surinktų šiukšlių išvežimą reikėjo suderinti ar su Jonavos miesto seniūnija, ar su bendrove „Jonavos paslaugos“, o kai to nepadarė, prie supakuotų šiukšlių maišelių kiekio didėjimo matomai dar ir poilsiautojai prisidėjo.

Moksleiviai rinko šiukšles, grėbė teritorija, bet palikus surinktas atliekas savaitei ar dviem, jų geras darbas vos nenueina perniek - sąvartynas didėjo, kilo ir gyventojų pasipiktinimas dėl netvarkos“, - Jonavos žydų genocido atminimo vietoje pasakojo aplinkosaugininkas Kęstutis Celiešius.

Anot K. Celiešiaus, papildomos sankcijos dėl aplinkosauginių pažeidimų nebus taikomos. Švarinimo talką surengusi mokykla pripažino savo klaidą, išdraskytas šiukšles surenka mokyklos darbuotojas, kurios bus išvežtos. Jonavoje veikiančiai mokyklai teks sumokėti už šiukšlių išvežimo paslaugą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: