Tarybos nario Ginto Jasiulionio atsakas į gruodžio 12 dieną publikuotą straipsnį "Ruklos seniūno rinkimai virto cirku".

Kaip supratau, nuo šiandien pusė Lietuvos sužinos, kad vyko Ruklos seniūno konkursas, kuris tiesiog „aptemdė“ protą Jonavos savivaldybės vadovams. Tačiau sužinos tik sąmoningai iškreiptą, tendencingą informaciją, bet aš jums pateiksiu kitą, nutylėtą šios situacijos pusę.

Kaip žinia, po savivaldybės tarybos rinkimų, man pasirinkus tarybos nario kelią, liko laisva Ruklos seniūnijos seniūno vieta. Pagal Vietos savivaldos įstatymą, seniūno konkurso komisijoje turi dalyvauti ne mažiau kaip trys seniūnaičiai iš septynių komisijos narių. Savivaldybės administracijos vadovas laukė kol Rukloje bus išrinkti nauji seniūnaičiai. Kadangi Ruklos gyventojams buvo pasiųsta aiški žinutė, kad seniūnaičiai dalyvaus seniūno rinkimuose, seniūnaičių rinkimai Rukloje buvo itin aktyvūs, o tarpais net agresyvūs. Pati idėja, kad seniūno rinkimuose dalyvauja gyventojų atstovai yra teigiamas dalykas, kuris veda link demokratijos.

Išrinkus seniūnaičius, konkursas Ruklos seniūnijos seniūno pareigoms užimti buvo paskelbtas. Kaip to reikalauja įstatymas, seniūnaičių išplėstinė sueiga išrinko asmenis, kuriuos delegavo į šį konkursą. Netrukus po seniūno konkurso paskelbimo, Rukloje pasklido gandas, kad po konkurso, į Ruklos seniūno pareigas savivaldybės valdžia yra numačiusi skirti (antrame ture vieną iš dviejų, daugiausiai balų surinkusių kandidatų, renkasi administracijos direktorius) bendrapartietį, socialdemokratą Valerą Mikalauską, kuris tuo metu jau buvo laimėjęs Šilų seniūnijos seniūno konkursą. To savo aplinkoje neneigė ir pats V. Mikalauskas, kuris pateikė dokumentus ir į Ruklos seniūnijos seniūno konkursą. Konkurso dieną, į komisiją deleguoti seniūnaičiai prasitarė, kad jiems, kaip jie įtaria, pradėtas daryti „spaudimas“ iš savivaldybės valdžios. Uždrausta į konkursą vykti savarankiškai ir privalomai nurodyta vykti savivaldybės transportu, kartu su savivaldybės atstovu, Teisės skyriaus vedėju Justu Budriūnu. Taip pat, kai kurie komisijos nariai gavo personalinių skambučių iš administracijos vadovų, kurie teiravosi apie būsimą konkursą ir jame dalyvausiančią Ruklos seniūnijos vyr. specialistę. Konkursas įvyko. Kaip paaiškėjo iš karto po konkurso, tik vienas pretendentas, būtent Ruklos seniūnijoje jau 13-us metus dirbanti vyr. specialistė surinko reikiamą balų skaičių ir pateko į antrą turą, todėl konkursas laikomas neįvykusiu ir bus organizuojamas iš naujo. Labai keistai atrodo iš karto po konkurso savivaldybės atstovo J. Budriūno pareikšti priekaištai seniūnaičiams, kad jie „pridarė jam gėdos“. Galima suprasti, kad balsavo ne taip, kaip buvo susiplanavusi Jonavos savivaldybės valdžia. Pasak seniūnaičių, konkurso metu „išlindo“ ir tai, kad savivaldybės atstovas J. Budriūnas nuslėpė nuo seniūnaičių kandidatų į seniūnus sąrašą, kurį buvo gavęs iš ministerijos ir privalėjo supažindinti seniūnaičius. Komisijos pirmininkei jis teigė „pamiršęs“ pateikti sąrašą seniūnaičiams.

Čia ir prasidėjo socialdemokratų panikos priepuoliai, nes ilgiau tempti gumos nebegalėjo ir V. Mikalauską turėjo paskirti Šilų seniūnijos seniūnu. Tačiau tuo viskas nesibaigė, kaip matyti, valdžia nutarė parodyti jėgą ir praauklėti „ne taip balsavusius“ seniūnaičius. Administracijos direktorius kreipėsi į STT, nes įžvelgė, kad seniūnaičių veiksmai konkurso metu prasilenkė su įstatymu. Įdomiausia, kad tas pats direktorius, neteisėtai skirdamas į pareigas ir „kilnodamas“ iš vienų pareigų į kitas socialdemokratę Lolitą Nekrošienę, savo veiksmuose prasilenkimo su įstatymais neįžvelgia. Priešingai nei įžvelgė direktorius, STT nutraukė tyrimą, neradusi nusikaltimo sudėties.

Pastaruoju metu, iš socialdemokratų lyderių lūpų pasigirsta komentarai apie demokratiją Rukloje. Keistas tas savivaldybės vadovų demokratijos suvokimas, labai jau jis panašėja į rytų kaimynus. Gal dėl to taip padažnėjo išvykos į Kiniją? Net įdomu, kokios dar ten patirties pasisems jau gerą mėnesį besisvečiuodamas vicemeras Eugenijus Sabutis. Turbūt kiniškos demokratijos. O štai Ruklos demokratijos brandą atspindi ne per seniausiai įvykę seniūnaičių rinkimai, kur vienos seniūnaitijos seniūnaičio rinkimuose dalyvavo daugiau gyventojų nei visame Jonavos mieste.

Valdančiųjų Jonavos socialdemokratų lyderių demokratijos suvokimas greičiausiai apsiriboja fraze „kaip vadas pasakys“. O Rukloje seniūnaičiai, bendruomenės rinkti atstovai, laisvi apsispręsti ir pasirinkti, tačiau už jų pasirinkimą, šiandien jie yra persekiojami ir jiems bandoma grasinti. Pagal tokią socialdemokratų logiką, greitai bus persekiojami žmonės, „ne taip“ balsuojantys ir rinkimuose į seimą ar savivaldą. Maža to, kad seniūnaičius spaudžia valdžios institucijos, bet dar užsakomi ir straipsniai respublikinėje žiniasklaidoje. Man paskambinęs žurnalistas net neslėpė, kad jo nedomina kita, su šiuo konkursu susijusi informacija ir ypač ta, kuri liečia socialdemokratus, tačiau pats pasistengė savo straipsnyje kelis kartus pabrėžti mano politinę priklausomybę. Todėl man akivaizdu, kieno „ausys kyšo“ visoje šioje istorijoje.

Gerbiami politiniai oponentai, kokių dar institucijų ar tarnybų poveikio laukti man, ar rinkimuose „ne taip“ balsuojantiems seniūnaičiams? Nes sąžiningai ir dorai konkuruoti nemokate.

Tarybos narys Gintas Jasiulionis 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: