Kaip žinia, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtinusi tvarką, kaip nuo gruodžio 1 d. šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19.

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) skelbia, kokia tvarka nuo šių metų gruodžio 1 d. įstaigoje bus atliekami greitieji SARS-CoV-2 antigeno testai (iš nosiaryklės) bei antikūnų (kraujo tyrimai iš venos) prie įstaigos prisirašiusiems asmenims.

„Reaguodami į teisės aktų pakeitimus, mes taip pat keičiam savo vidinę tvarką. Nuo gruodžio 1 dienos, kalbant apie Covid-19 testavimus, atsirado du nauji pokyčiai.

Vienas jų - greitieji antigenų testai, kurie imami iš nosiaryklės ir reikalingi neįmunizuotiems (neskiepytiems) darbuotojams. Iki šiol jie buvo atliekami nemokamai mobiliajame punkte, bet nuo šiandien jie tampa mokami – tyrimo kainą nustatė Sveikatos apsaugos ministerija - 12,33 Eur. Esame sudarę galimybę pasitikrinti tiems asmenims, kurie yra prisirašę prie Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro.

Antras pakeitimas – serologiniai antikūnų testai – kraujo tyrimai, siekiant įsitikinti, ar žmogus turi imunitetą koronavirusui, ar yra išlikę antikūnų po skiepo. Valstybė nuo gruodžio pirmos dienos sudaro galimybę vieną kartą nemokamai pasitikrinti gyventojams, kurie yra skiepyti dviem dozėm nuo Covid ir nuo antros dozės yra praėję 120 ir daugiau dienų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas. Šiuos tyrimus planuojame pradėti atlikti kitą savaitę, nuo pirmadienio, nes kol kas yra derinami techniniai ir organizaciniai darbai. Konkrečią informaciją, datas ir laikus, paskelbsime pirmadienį. Šie tyrimai bus atliekami tik prie mūsų įstaigos prisirašiusiems pacientams. Slaugytoja, prieš imant tyrimą, privalės sistemoje patikrinti, ar asmuo tikrai turi teisę gauti nemokamą antikūnų tyrimą, ar pacientas yra skiepytas dviem dozėm ir yra praėjęs 120 d. laikotarpis po vakcinavimo“, - teigia Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.

Direktorė atkreipia dėmesį, kad organizuodama ir kitus prevencinius tyrimus, susijusius su Covid – 19, įstaiga siekia nepabloginti kitų tiesioginių paslaugų prieinamumo. Tam, kad nenusikeltų eilės dėl tyrimo prieinamumo, dėl ligų, kitų prevencinių programų, Covid tyrimams bus skiriamos atskiros valandos ir atskira slaugytoja.  

„Gali būti, kad negalėsim iš karto patenkinti visų gyventojų lūkesčių, todėl papildomiems tyrimams apsiribojame tik prie mūsų įstaigos prisirašiusiems asmenims“, - sako įstaigos vadovė.

Mobilus punktas ir toliau atliks testus nemokamai tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (nėščiosios, asmenys, turintys medicininių kontraindikacijų skiepui, simptomus jaučiantys ir kt.). Mobilus punktas šiuo metu PGR tyrimus atlieka iki 14 val., tačiau atsižvelgiant į užimtumą, punkto darbo laikas yra koreguojamas.  

Mokami tyrimai bus atliekami ne mobiliajame punkte, o Jonavos PSPC patalpose.

„Tyrimai, greitieji antigenų testai bus atliekami pas mus įstaigoje, antrame aukšte, prie procedūrų kabineto. Būtina užsiregistruoti ir registratorė paskirs laiką ir nurodys konkretų kabinetą. Priklausomai nuo personalo galimybių, laikas kiekvieną dieną gali keistis. Susimokėti už tyrimus pacientas turės įstaigoje esančioje kasoje“, - sako A. Sivolovienė.

Registruotis tyrimams į Jonavos PSPC tel.  8 349 690 15 arba  8 349 690 16.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: